Review: Manchester United – CSKA Moskva

To najzaujímavejšie zo zápasu s CSKA Moskva.

Manchester United, líder B skupiny Ligy Majstrov v utorok nastúpil proti ruskému CSKA Moskva. Hráči United vyhrali prvý vzájomný zápas v rámci skupinovej fázy, preto sa niečo podobné čakalo aj na Old Trafford, pravda však bola úplne iná. United hrali od začiatku veľmi zle, hra nemala potrebnú myšlienku, z kopačiek sa vytrácala presnosť. Draví hráči CSKA, výkon domácich, ktorý hrali menej ako na pol plynu aj 3-krát potrestali. Závery zápasov sú naštastie našou silnou stránkou a to sa potvrdilo aj v tomto zápase. V 84.minúte znižoval na 2:3 peknou hlavičkou veterán Paul Scholes a v nadstavenom čase vyrovnal Luis Antonio Valencia s pomocou teču obrancu Ščennikova.

Sir Alex Ferguson postavil do zápasu očakávanú zostavu zloženú hlavne z hráčov, ktorý pravidelne nenastupujú v základe. Do brány sa postavil Edwin van der Sar, pred sebou mal stopérsku dvojicu v zložení Brown-Evans. Na ľavom kraji obrany operoval Gary Neville na opačnej strane hral Fábio. Do stredu obrany sa vrátil zranený Darren Fletcher, parťaka mu robil Paul Scholes. Na pravú stranu zálohy sa postavil Luis Antonio Valencia, na ľavú Portugalčan Nani. V útoku spoločne s Owenom, Kiko Macheda.

Prvú nebezpečnú strelu zápasu vyslal domáci Darren Fletcher a tá len tesne minula tyč Akinfeevovej brány. Z tímu hostí pohrozil český útočník Tomáš Necid , jeho strela však nemala potrebnú razanciu a Van der Sar si s ňou bez problémov poradil. V 24.minúte sa na hranici šestnástky skvelo uvolnil Macheda, lopte dal ale opačný falš a tá skončila mimo. V 27.minúte prišla prvá rana pre fanúšikov domácich. Po bezchybnom priťuknutí hruďami od Tomáša Necida sa na Van der Sara rútil Dzagojev, ten si loptu najprv nepochopiteľne ťahal do strany, no potom z uhla prekvapil strelou pod brvno celý Old Trafford 0:1. Z gólu, sa ale sa hostia radovali len necelých päť minút. Valencia nacentroval loptu na Naniho, ten sklepol pätou pre Owena a bývalý anglický reprezentant už nemal najmenší problém vyrovnať 1:1. Ako sa z vedúceho gólu dlho neradovali hráči CSKA to isté platilo aj pri vyrovnaní Michaela Owena. O 2.minúty nato totiž poslal Rusov opäť do vedenia Krasič, ktorého nechala obrana Diablov pre siganlizáciu ofsajdu úplne osamoteného, Krasič bez problémov obišiel brankára domácich a zakončil do práznej brány 1:2. V závere prvého dejsta mali ešte možnosť vyrovnať Macheda a Scholes, ale bezúspešne. Polčas tak skončil výsledkom 1:2.

Druhý polčas začal veľkým šokom. 47.minúta a vedenie hostí o dva góly, zaslúžil sa o to presnou hlavičkou po centri z priameho kopu Vasilij Berezuckij 1:3. Od tej doby bol Manchester ako otrasený. Nepresnosť, slabá aktivita a minimum šancí. Jednu z mála, ktoré si Diabli do 80.minúty vytvorili mal Paul Scholes, ktorý strieľal z hranici pokutového územia, no nepresne. Keď sa už zdalo, že rekord v podobe dvadsiatich neprehratých zápasov na domácej pôde je u konca, prišlo niečo, čo asi nikto nečakal- TLAK DOMÁCICH. Od 80.minúty hráli Červení diabli, ako vymenení. Vytvárali si šance, hýrili aktivitou a snahou, čo do tej chvíle zdalo ako niečo nemožné. V 81.minúte sa k hlavičke dostal Macheda, jeho pokus však skončil len na tyčke Akinfeevovej brány, s následným pokusom Rooneyho si ruský brankár takisto úspešne poradil. Po výraznom tlaku sa United dočkali odmeny. V 84. minúte po centri Garyho Nevilla presne hlavičkoval Scholes 2:3. Diabli naďalej tlačili a hráči CSKA odolávali, odolávali ale len do 92.minúty nadstavenia, keď sa o vyrovnávajúci gól postaral Valencia, ktorý strelou z 20 metrov aj s prispením teču obrancu dopravil loptu do siete.

Manchester United: Van der Sar – Neville, Brown, Evans, Fábio (58. Evra) – Valencia, Fletcher, Scholes, Nani (57. Rooney) – Owen, Macheda (82. Obertan)

CSKA Moskva: Akinfejev – A. Berezuckij, V. Berezuckij, Ignaševič, Ščennikov – Krasič, Šemberas, Aldonin, Mamajev (69. Rahimič) – Dzagojev (72. Carvalho) – Necid (86. Pilijev)

Góly: 32. Owen, 84. Scholes, 90. Šcennikov (OG)-27.Dzagojev, 34. Krasič, 47. V. Berezuckij.