Giggs: Chci trénovat velšskou reprezentaci

Hrající legenda Manchesteru United, Ryan Giggs, dnes prozradil, že by po skončení své aktivní kariéry jednou rád trénoval velšskou fotbalovou reprezentaci.

Giggsovi, který pochází z velšského hlavního města Cardiffu, bude na konci listopadu už 36 let. Stále se však cítí fit a pro United je přínosem jak na hřišti, tak v kabině.

Zkušený záložník má na svém kontě v dresu Rudých Ďáblů nespočet titulů a ocenění. V dresu své národní reprezentace se mu však nikdy nepodařilo probojovat se na velký turnaj. V národním týmu odehrál 64 zápasů a vstřelil 12 branek. To, co se mu nepodařilo na hřišti, chce nyní dokázat jako manažer Walesu.

"Myslím si, že pokud jste hráli za národní tým své země a pak jej chcete trénovat nebo řídit, je to ta poslední práce, kterou můžete ve fotbale udělat.

Když se dostanete na velký turnaj, jako fanoušek bedete vzrušený. Jaké to je v kůži hráče, to si mohu jen představovat, neboť tohle už nikdy nezažiji."

Poslední úspěch Walesu přišel v roce 1958, kdy se ostrovní reprezentaci podařilo kvalifikovat se na Mistrovství světa. Dlouhá absence národního týmu na šampionátech může podle Giggse za to, že stále více mladých kluků se začne místo fotbalu věnovat rugby.

Právě rugby je totiž velšským národním sportem číslo 1 a rugbyová reprezentace Walesu patří narozdíl od té fotbalové ke světové špičce.

"Pokud by děti sledovali jak jejich země hraje na fotbalovém MS nebo ME, pak by se určitě daleko více z nich při volbě mezi rugby a fotbalem rozhodlo právě pro fotbal."  

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.