Carrick pochválil Berbatova

Michael Carrick pěl po sobotním nelehkém utkání chválu na svého kolegu – bulharského útočníka Dimitara Berbatova.

Rudí Ďáblové včera v podvečer porazili Blackburn Rovers v poměru 2:0. Důležité vítězství zajistili ostrostřelci Berbatov s Rooneym. A právě krásná branka bulharského útočníka byla klíčová.

Rooneyho pojišťovací trefa přišla pár minut před koncem a již jen zpečetila usud Blackburnu Rovers, který jako většina týmů odjel z Old Trafford s prázdnou.

Jakou váhu Berbatovova branka měla, si uvědomuje i středopolař Michael Carrick: "Byl to fantastický volej," prohlásil anglický reprezentant. "Takovéto trefy jsme u něj viděli už dříve a doufejme, že je v budoucnu uvidíme ještě častěji."

Význam této branky byl veliký. Bylo to totiž první úspěšné prolomení hostující obrany s úspěšným zakončením po pětapadesáti protrápených minutách, kdy se borcům v červených dresech nedařilo vstřelit gól.

"Místy to bylo frustrující," připustil Carrick v reakci na první bezgólový poločas. "Ale tuto situaci jsme již mnohokrát předtím zažili. Trenér nám řekl, abychom byli trpěliví, že se nakonec projeví naše zkušenost.

My totiž vždy věříme, že pokud si vytvoříme šance, podaří se nám skórovat. Díky Berbovi jsme tohle trápení ukončili a Wayne pak vše ještě zpečetil druhým gólem."

Berbatov však nebyl jediným hráčem, kterého si Carrick během utkání všiml.

"Myslím, že obránci Johnny Evans a Wes Brown hráli výborně. Udržet čisté konto je vždy velice důležité. Nechceme inkasovat, a v tomto utkání jsme byli zaměřeni především na obranu, čímž jsme podle mě dobře eliminovali dlouhé míče Blackburnu."