Review: Manchester United – Blackburn 2:0

Najdôležitejšie momenty zo zápasu s Blackburnom

Hráči Manchestru United zažehnali chvíľkovú hernú krízu a porazili na domácom ihrisku Blackburn Rovers. O prvý gól zápasu sa zaslúžil bulharský útočník Dimitar Berbatov, ktorý strelil jeden zo svojich najkrajších gólov v červenom drese. Druhý gól vsietil najlepší strelec Červených diablov Wayne Rooney. Hráči United tak získali potrebné sebavedomie pred šlágrom 12. kola Premier League, Chelsea – Manchester United.

Sir Alex Ferguson poslal do boja výrazne ofenzívne ladenú zostavu. Naľavo v obrane figuroval Patrice Evra, na poste stopéra nastúpil vedľa Wesa Browna John O, Shea a na pravej strane obrany hral Jonny Evans. V zálohe sa na poste ľavého krídla predstavil Antonio Valencia, na opačnej strane hral Luis Nani. V stredovej formácií nastúpili vedľa seba Michael Carrick a Anderson. V útoku Dimitar Berbatov spoločne s uzdraveným Waynom Rooneym. Hostia v modro-bielom vybehli na trávnik Old Trafford v predpokladanej zostave.

Prvú priležitosť zápasu mal po prihrávke Berbatova Antonia Valencia, loptu ale netrafil idélne a tá skončila len mimo brány. Hostia s Blackburnu si jedinú a teda aj najväčšiu šancu vytvorili v 22. minúte, keď sa do zakončenia dostával Diouf, John O, Shea ho však stihol zastaviť. V 30.minúte naservíroval idéalny center na hlavu Berbatova Valencia, Bulhar ale svoju šancu zahodil. O pár minút na to, sa Berbatov dostal k ďalšiemu zakončeniu, po skvelom priťuknutí od Wayna Rooneyho vyslal tvrdú strelu k ľavej tyči Robinsonovej brány, ten ale pohotovým zákrokom jeho pokus zneškodnil. V 40. minúte predviedli domáci Diabli skvelú kombinačnú akciu zakončenú gólom Berbatova, ktorý však pre offsaj neplatil. Poslednú šancu v prvom polčase mal Nani, ktorý sa po centri z ľavej strany dostal do zakončenia, no nemieril presne. Prvý počas tak skočil 0:0.

Druhý polčas začal opäť šancou domácich, ktorý hýrili aktivitou. V 53. minúte si na načakanú prihrávku Andersona nabehol Patrice Evra, loptu si naneštastie zle spravcoval a tak zo šance nebolo nič. 55.minúta priniesla prvý gól zápasu, ktorý vstrelil po bezchybnej prihrávke Patrica Evru Dimitar Berbatov, 1:0. Po hodine hry prišlo aj prvé striedanie v tíme domácich, Luisa Naniho nahradil Gabriel Obertan, ktorý sa v dobrom svetle predviedol v zápase Carling Cupu proti Barnsley. Obertan mal pri svojom ligovom debute dva šance na skórovanie. Najprv v 65. minúte keď si šikovne zasekol obrancu jeho strela, ale nemala potrebnú razanciu a skončila v rukaviciach pripraveného Robinsona. Druhú vyloženú šancu mal v 81. minúte, keď mu striedajúci Michael Owen pekne prepustil Valenciovu prihrávku, z nemožného však nedal a tak skóre  zostávalo nezmenené. Manchester ale nechcel znova vyhrať len jednogólovým rozdielom a v závere zápasu robil všetko preto aby sa tak nestalo. V 87. minúte boli hráči za snahu odmenený a to gólom na 2:0 z kopačky Wayna Rooneyho, ktorému skvelo nahrával Anderson.

Najlepší hráč

Manchester United: ANDERSON, (pre jeho skvelé bezchybné prihrávky počas celého zápasu).

Blackburn: GIVET, (pre skvelo odvedenú obrannú činnosť).