Hodnocení hráčů United

Zde si můžete přečíst ohodnocení hráčů Manchester United v zápase s Blackburnem Rovers.

Zaplněný Old Trafford, na němž panovala skvělá atmosféra a diváci hnali své hochy za vítěztvím, byl svědkem zprvu opatrného zápasu; hráči se ovšem záhy dostali do tempa a výsledkem byl rychlý  a pohledný fotbal. Vzdor soupeře tak vydržel v pouze první půli. Po velkém tlaku ve druhém poločase jsme se dočkali konečně se nám podařilo skórovat. Po 90 minutách hry se po úporné snaze a vůli Rudých ďáblů zrodilo uspokojivé a zasloužené, leč trochu utrápené skóre, 2:0

Všichni hráči United si za své výkony řekli o pochvalu.

Edwin van der Sar – Si dnes prakticky nesáhl na balón a mohl tak v poklidu sledovat snažení svých spoluhráčů, díky kterým se příliš nezapotil. Až v závěru utkání dobře chytil tvrdou střelu z dálky.

John O’shea – Splnil dobře svou práci. Poradil si s útočnými projevy soupeře a několikrát pomohl spoluhráčům ve předu při útočnení.

Wesley Brown – Zopakoval si  svou roli stopera. Mnoho strasotí mu útočníci Blackburnu nenadělali. Spíše jen  pomáhal s rozehrávkou a z povzdálí sledoval počínání svých spoluhráčů.

Johny Evans – Zastoupil opět Nemanju Vidiče a dokázal si pohlídat všechny útoky soupeře. Pomohl tak uhájit čisté konto van der Sarovi.

Patrice Evra – Typicky aktivní Evra výborně podporoval útok a svými náběhy otravoval život soupeřovým obráncům. Rychlý krajní obránce podal standartně skvělý výkon.

Antonio Valencia – Opět neúnavný plný elánu a nasazení a s vysokou výkonností odehrál tento zápas. Výborně tahal míče po křídle, dobře centroval a útočil. Soupeř neměl čas si vydechnout když byl Valencia u míče.

Anderson – Dnes drželi naši střední záložníci střed hřiště ve svých rukou a svými přihrávkami svkěle pomáhali tvořit hru a současně bránit a odebírat soupeře o míč. Anderson si počínal výtečně a jeho kombinace se spoluhráči byla dobrá. Chtělo by to ovšem zlepšit střelbu 🙂

Michael Carrick – Stejně jako Anderson vládl středu pole. Vybízel spoluhráče a dobřes nimi kombinoval. Předvedl pěkný výkon.

Nani – Odehrál solidní utkání. Aktivně naladěný, pomáhal na křídle tvořit útok. Vymyslel několik dobrých centrů a přihrávek. Schytal několik ostrých ran od soupeře a byl proto raději stažen ze hřiště v 63′.

Wayne Rooney – Čerství oslavenec 24. narozenin odehrál dobrý zápas. Několik kombinací mu sice nevyšlo a spoustu střel zablokoval soupeř. Dobře však pracoval pro tým a neustále se nabízel spoluhráčům. Svůj výkon nakonec obohatil gólem na konečných 2:0

Dimitar Berbatov – Dlouho to vypadalo, že mu dnes není souzen gól. Měl několik možností ke skóvání, ale nakonec se dočkal. Výborný výkon mu nakonec přinesl úspěch. Vstřelil vítězný gól svým typicky ekvilibristickým stylem. S úsměvem na rtech byl v 78′ sřídán Owenem. Svůj úděl splnil vynikajícně.

Hráčí, kteří střídali :

Obertan – Vystřídal v 63′. Zažil tak svou premiéru před zraky diváků Old Traffordu. Po svém příchodů  mohl hned skórovat. Nervozita však udělala svoje. Brzy se uklidnil ale i přes to, že dobře splnil svůj úkol podpory útoku spálil  i další obrovskou šanci. Na křídle i tak odvedl po zbytek zápasu, za podpory publika, sympatický výkon.

Michael Owen – Vystřídal v 78′ Dimitara Berbatova a jak je jeho zvykem přišel přidat nějaký ten gól. Jeho počínání k tomu nakonec nevedlo i když k tomu měl hodně blízko v závěrečných minutách zápasu.

Muž zápasu : Po těžké volbě hráč, který utkání rozhodl, tedy Dimitar Berbatov. O toho prvenství se s ním může podělit Anderson.