Review: Barnsley – Manchester United 0:2

Hráči Manchestru United si v rámci 4. kola Carling Cupu poradili s druholigovým Barnsley.

V pohárových zápasoch ako je Carling Cup, dostávajú príležitosť hlavne mladší talentovaní hráči z širšieho kádra. Inak tomu nebolo ani v utorkovom zápase na pôde Barnsley. Jedenásť zmien oproti zápasu s Liverpoolom, tak nebolo žiadným prekvapením. Do brány sa postavil Ben Foster. Obranu tvorili zľava: Fábio, Evans, Brown a najstarší hráč v tíme Diablov Gary Neville. V zálohe operovali po krajoch Danny Welbeck s debutantom Gabrielom Obertanom a v strede zálohy Anderson a na prekvapenie mnohých Rafael. V útoku sa predstavil Kiko Macheda spoločne s Owenom.

Úvod zápasu priniesol aktivitu Červených diablov, ktorá sa vyplatila už v 6. minúte zápasu, keď skóre otvoril presnou hlavičkou po dobre zahranom rohovom kope Danny Welbeck, 0:1. Danny si už o štyri minúti nato mohol pripísať svoj druhý presný zásah, no zoči-voči brankárovi Barnsley neuspel. V 15. minúte sa k prvej šanci dostali aj hráči Barnsley, konkrétne záložník Macken, ktorého strela spoza šestnástky, však skončila len v sektore divákov. V 23. minúte asi nejlepší hráč Barnsley v celom zápase Bogdanovič, opečiatkoval hlavou po rohovom kope svätyňu Bena Fostera, gól z toho našťastie nebol. V rozmedzí 23 až 27. minúty domáci zahrávali tri rohové kopy, z ktorých mali tri obrovské možnosti na vyrovnanie. Hráči Manchestru United, štandartky zle bránili a od vyrovnania skóre ich zachránilo len potrebné štastie. V 30. minúte znova skvelo hrajúci Bogdanovič potiahol protiútok domácich, ktorý z neho vyťažili obrovskú šancu, Bogdanovič však na krížnu prihrávku spoluhráča nedotiahol a skóre tak stále ostávalo nezmenené.  V 37. minúte hlavičkoval po presnom centri Welbeck, no nemieril presne. Prvý polčas už žiadnu vyloženú šancu nepriniesol a tak sa šlo do kabín za stavu 1:0 pre United.

V 48. minúte sa do skvelej šance dostával Michael Owen, ktorý sa rútil sám na brankára Luka Steela, jeho strela ľavou nohou, ale veľký rozruh nevyvolala. Prvé striedanie prišlo v 53. minúte, keď z ihriska schádzal strelec dovtedy jediného streleného gólu zápasu Danny Welbeck, ktorého nahradil Zoran Tošič. V 54. minúte si Barnsley vytvorilo najvyloženejšiu šancu zápasu, keď Bogdanovič našiel presnou prihrávkou spoluhráča Andersona Silvu, ktorý ale prízemnou strelou bránu Bena Fostera vôbec netrafil. V 58. minúte sa do listiny strelcov mohol zapísať aj srbský talent Zoran Tošič, jeho technická strela z hranici šestnástky, však letela tesne mimo.  59. minúta už ale priniesla gólový okamih. Po peknej prihrávke Andersona sa nádherne individuálne presadil Michael Owen. Na ukazovateli skóre tak svietil stav 0:2. Niekoľko minút nato, sa z ihriska porúčal Gary Neville, ktorému hlavný arbiter stretnutia Chris Foy udelil za nešetrný zákrok červenú kartu. V 68. minúte sa k zakončeniu dostal domáci hráč s číslom 7- Hume, jeho hlavičkový pokus však mieril tesne vedľa. V 77. minúte nechýbalo veľa, aby znížil striedajúci na rozdiel jediného gólu Butterfield, Ben Foster ale ukázal prečo je považovaný za jeden z najväčších brankárskych talentov a nepríjemnú strelu zneškodnil bravúrnym zákrokom. V 80. minúte sa do poslednej šance zápasu dostal Anderson jeho strela, ale bránu Steela neohrozila.

Manchester United tak zvládol aj ďalší zápas Carling Cupu a úspešne pokračuje za jeho obhajobou. V zápase milo prekvapil Gabriel Obertan, ktorý ukázal prečo si ho Sir Alex Ferguson vyhliadol v letnom prestupovom období. Takisto nesklamali ani ostatní hráči. Anderson zahral skvelo a celý zápas zásoboval spoluhráčov presnými prihrávkami a prihral aj na obidva góly. S tímu domácich Barnsley bol jednoznačne najlepším hráčom Bogdanovič, ktorý našej obrane neraz zavaril.

Barnsley: Steele – Kozluk, Moore, Foster, Gray – Hallfredsson, Colace (77. Butterfield), Anderson Silva (71. Campbell-Ryce), Hammill – Bogdanovič, Macken (65. Hume)

Manchester United: Foster – Neville, Brown, Evans, Fábio – Obertan, Rafael, Anderson, Welbeck (52. Tošič) – Macheda, Owen (65. De Laet)

Góly: 5. Welbeck, 58. Owen

Žlté karty: 40. Anderson Silva, 42. Colace, 72. Bogdanovič, 88. Tošič

Červené karty: 63. Neville