Pozápasové vyjadrenia (vs. Bolton)

Pozápasové vyjadrenia manažéra a hráčov k zápasu s Boltonom Wanderers, ktorý United vyhrali 2-1.

Fergiemu po konečnom hvizde odľahlo

Sirovi Alexovi po odpískaní konca zápasu spadol kameň zo srdca. United sa tak dostali na čelo Premier League.

Vlastný gól Knighta v úvode zápasu a presný zásah Antonia Valenciu vystrelili United na cestu na vrchol po tom, čo Chelsea prehrala s Aston Villou. Avšak, Taylorov gól ku koncu znamenal zníženie stavu na 2-1 a zverenci Garyho Megsona si vytvárali šance až do poslednej minúty nadstaveného času.

"Namiesto toho, aby sme si udržali pohodlný náskok, sme si zápas zbytočne skomplikovali." povedal Sir Alex pre MUTV. "Po góle Boltonu 10 minút pred koncom to bolo o nervy. Miestami sme panikárili, no zvládli sme to – len tak-tak.

"V istých momentoch sme hrali veľmi dobre. V našej hre bola obrovská rýchlosť a neustále sme pre nich boli hrozbou. Škoda, že sme nestrelili náš druhý gól skôr, mohli sme sa odraziť a ísť si pre ďalší pekný výsledok.

"Chvíľu pred druhým polčasom sa Bolton dostával do hry, zastavil ich polčas. Ten bol akási oddychová fáza pre nás – možno až príliš, pretože oni si dosť odpočinuli, súdiac podľa ich hry v druhom polčase. Mohli sme ten zápas už dávno vyhrať, no neurobili sme tak. Niekedy sa vám to vypomstí a môžete to oľutovať. No nakoniec sme to zvládli a vzhľadom na ostatné výsledky tohto kola to bol pre nás dobrý deň."

United zaznamenali len tri čisté kontá v deviatich zápasoch Premier League túto sezónu. Aj keď pozdný gól Matta Taylora nespôsobil až taký nervózny záver zápasu, ako proti City, či Sunderlandu, Sir Alex chce čo najskôr zastaviť gólový príval do brány United.

"Myslím, že v predošlých rokoch sme ťahali párkrát šnúru zápasov bez inkasovaného gólu, čo sa napokon ukázalo ako veľmi dôležité pri celkovom víťazstve v lige." povedal. "Musíme sa ku tomu znovu vrátiť.

"Dnes padol gól po našej nepozornosti; mäkká hlavička od zadnej tyče. Nemali by sme inkasovať takéto góly, aj keď Boltonu nemožno poprieť snahu.

"Tento gól nemôžem porovnávať s gólmi od City, ktoré padli po obrovských chybách. Alebo druhý gól od Sunderlandu. Sú to hrubé chyby." zakončil Sir Alex.

Edwin potešený z návratu

Defenzíva United mohla byť trošku rozbitá po návrate Edwina van der Sara, no holandský brankár sa tešil zo svojho prvého štartu túto sezónu.

"Keď sa vrátite do brány, vždy si chcete udržať čisté konto." pripustil. "No najdôležitejšie sú tri body a my sme sa dnes držali dobre, zaslúžili sme si víťazstvo. Tešil som sa zo zápasu a bolo dobré znova zvíťaziť.

Van der Sarova svätyňa sa dostala pod intenzívny tlak Boltonu v závere zápasu po tom, čo hostia vrhli všetko do útoku. No 38-ročný brankár povedal, že zápas mal byť rozhodnutý už dávno pred tým, než gól Matthewa Taylora dal hosťom nádej na zisk aspoň jedného bodu.

"Po väčšinu času sme boli lepším tímom a vytvárali sme si viacej šancí." povedal pre MUTV. "Jussi Jaaskelainen hral opäť vynikajúco a vytiahol niekoľko parádnych zákrokov.

"Za stavu 2-0 ešte nebolo po zápase a Bolton nám vsietil lacný gól – nebránili sme pri ňom dobre. Nespanikárili sme, no tento zápas už mal byť mŕtvy a pochovaný. Namiesto toho sme sa ešte museli biť, aby sme víťazstvo udržali. Musíme kopať ešte hlbšie, ako sme si mysleli po 50, či 60 minútach zápasu.

Očakáva sa, že van der Sar bude hájiť bránu United aj v stredajšom zápase Ligy Majstrov proti ruskému celku CSKA Moskva na štadióne Lužniky. Sar dúfa, že ich udrží na ich brehu. Jedným z kľúčov k tomu bude Rio Ferdinand, ktorý sa dostal pod ostrú kritiku zo všetkých strán po pár jeho omyloch. No Edwin podporuje anglického reprezentanta, aby sa mu navrátila jeho skvelá forma.

"Rio má silný charakter a je fantastický hráč. Je samozrejmosťou, že párkrát prechádzate zlým obdobím, no toto Ria nerozhodí. On a ja sa musíme uistiť, že si znovu budeme v obrane rozumieť tak, ako predošlú sezónu a som si istý, že budeme znovu silní." nechal sa počuť Edwin.

Evans zložil poctu Boltonu

Johnny Evans nešetril chválou na mentalitu Bolotnu v zmysle ‚nikdy to nevzdávaj‘ po nervóznom závere zápasu.

United sa o svoje tri body proti zverencom Garyho Megsona museli ešte pobiť v závere hracieho času.

"Záver zápasu sme museli jednoducho už len prečkať." pripustil Evans pre MUTV. "Vytvorili sme si veľa šancí. Myslím, že jednu mal Michael Owen, Berbatov mal zopár volejov, ktoré šli tesne vedľa. No všetka chvála pre Bolton, ako sa pri nich udržali. Dali kontaktný gól, ktorý im vykresal iskru nádeje v závere zápasu.

"Vedel som, že ma čaká dlhé popoludnie (proti Kevinovi Daviesovi), a najmä v prvom polčase to bolo pre mňa dosť fyzicky náročné. V druhom polčase sa mi zdalo, že som sa už dostal do tých správnych koľají zápasu, vyrovnal som sa s jeho prítomnosťou.

Evans mal blízko ku streleniu svojho prvého gólu za United chvíľu po ich vedúcom góle. Jeho hlavičku Jussi Jaaskelainen len vyrazil do brvna brány.

"Nemyslím, že niekedy ten gól vôbec strelím." lamentoval Johnny. "Videl som záznam, mohol som si počínať trošku lepšie, umiestniť ju bližšie k tyči. No keď cítite úspech, zatvoríte oči. Myslel som, že to padlo brány.

Evans a jeho kolegovia nie sú unesení z posunu na čelo tabuľky pred Chelsea, avšak, v poslednom zápase čoraz viac nepredvídateľnej Premier League sa dostali skoro do vedenia.

"Bol to pre nás dobrý deň." povedal. "No pred zápasom sme pozerali zápas Chelsea s Aston Villou v našej šatni a vieme, že táto sezóna bude dosť rozhádzaná. Veľa tímov Premier League sa neustále zlepšuje a dostávajú sa čoraz bližšie a bližšie k vrcholu. To je to, čo robí túto ligu zaujímavou." zakončil mladý stopér.