Berbatov zaznamenal hat-trick

Dimitar Berbatov potvrdil, že momentálne je pri skvelej gólovej chuti, keď vsietil tri góly za Bulharsko.

Útočník skóroval v troch posledných zápasoch za klub aj národ, svoj hat-trick útočník United zaznamenal v rozpätí 38 minút. Bulharsko napokon deklasovalo Gruzínsko 6-2 v kvalifikácii na Majstrovstvá sveta 2010. Škoda, že tento výsledok nič neriešil v prípade Bulharska, Berbatov si teda nezahrá v Afrike.

Antonio Valencia sa Majstrovstiev taktiež nezúčastní. Jeho Ekvádor prehral posledný zápas juhoamerickej kvalifikácie proti Chile 1-0. Avšak, krídelník United v tomto zápase nenastúpil. Poslednú postupovú miestenku si uchmatla Argentína po výhre vonku nad Uruguayom, čo posunulo Valenciov Ekvádor iba bod za barážovú priečku.

Nani má ešte stále šancu ukázať sa v Afrike po tom, čo pomohol Portugalsku upevniť svoju druhú priečku v tabuľke, ktorá znamená účasť v novembrovej baráži. Krídelník strelil úvodný gól zápasu proti Malte v 14. minúte, ktorým odštartoval výhru zverencov Carlosa Quieroza 4-0.

Rio Ferdinand a Ben Foster víťazili taktiež. Po kritike, ktorá ich sprevádzala poslednú dobu, by mali byť obaja šťastní, že odohrali celých 90 minút v ktorých nemali veľa práce – zverenci Fabia Capella vyhrali vo Wembley nad Bieloruskom 3-0.  Dva góly strelil Peter Crouch a jeden Shaun Wright-Phillips. Michael Carrick sedel na lavičke náhradníkov a do hry nezasiahol.

John O’Shea tiež dopomohol svojej krajine pri udržaní čistého konta, keď nastúpil v 40. minúte na ihrisko ako náhradník. Írsko má istú barážovú pozíciu, zápas preto nemal nejaký výraznejší náboj. Írsko len remizovalo doma s Čiernou Horou 0-0.

Ešte v priebehu včerajšieho dňa sa proti sebe v Soule postavili dvaja hráči United a to Ji-sung Park a Mame Biram Diouf. Druhý menovaný, momentálne na hosťovaní v Molde FK v Nórsku, prišiel na ihrisko ako náhradník v 58. minúte, no nedokázal zabrániť prehre Senegalu 2-0 v tomto priateľskom meraní síl.

Park odohral celý zápas ako kapitán mužstva. Oba góly Južnej Kórei pripravil krídelný hráč Boltonu Wanderers Chung-Yong Lee čo pre United dvíha varovný prst najmä pred zápasom s Boltonom v sobotu.

"Ak by som dostal príležitosť v sobotňajšom zápase proti Boltonu, určite by som si to vychutnal proti Chung-Yongovi." povedal Park.

"Za Bolton odvádza dobré výkony, rovnako aj za národný tím." prehlásil.

Patrice Evra spolu s Nemanjom Vidicom do zápasov sojich krajín nezasiahli.