Video: Debut Gabriela Obertana

Gabriel Obertan zažil včera svůj debut v dresu Manchesteru United, když odehrál poločas proti Oldham Athletic a bylo se na co dívat….

 Včera 12.10.2009 zažil Gabriel Obertan debut v dresu Manchesteru United v zápase rezerv proti Oldham Athletic a i přes dlouhou herní absenci naplno předvedl své fotbalové umění. Utkání nakonec skončilo 3:0 pro Man Utd (Branky: Brandy 21, Hewson 22, King 90+2).

 

 

Zahrál velmi dobrý poločas ve kterém ukázal řadu rychlých sprintů, inteligentních přihrávek, technických fines a byla radost jej sledovat jak si rozuměl s míčem a dokázal vymyslet něco nečekaného.

 

 Pokud Obertan naplní očekávání, mohl by být pro Manchester novým "Cristianem Ronaldem". Obertan, je považován za jeden z největších talentů francouzského fotbalu. Zájem o něj projevily i Inter Milán či Arsenal. Nakonec však zamířil do Manchesteru.

"Gabriel je hráč, o kterého jsme se zajímali delší dobu, ale i kvůli jeho studiu jsme se ho rozhodli angažovat až nyní," uvedl trenér Alex Ferguson. "Jsme velmi potěšeni, že se to podařilo. Má velký potenciál. Rádi pracujeme s mladými hráči. Uvidíme, jak na tom bude Gabriel za dva roky." dodal.

 V kádru francouzského šampiona Bordeaux byl Obertan od roku 2006, kdy povýšil z rezervy. Za první tým odehrál 54 ligových zápasů a vstřelil tři branky. Jarní část uplynulé sezony strávil na hostování v Lorientu. Je pravidelným členem mládežnických reprezentací Francie.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.