Review: Manchester United- AFC Sunderland 2:2

Manchester United v 8.kole Premier League remizoval na domácom štadióne s AFC Sunderland 2:2

Veľké sklamanie panovalo po zápase so Sunderlandom. United podali jeden z najhorších výkonov v sezóne a proti dobre hrajúcemu Sunderlandu uhrali, len remízu 2:2, ktorá je o to bolestnejšia, že potom, ako sa Manchester opäť dostal do čela tabuľky Premier League, stratil dôležité body. United nastúpili do zápasu v prekvapujúcej zostave. Talentovaný Danny Welbeck dostal od Sira Alexa Fergusona dôveru a postavil sa na ľavý kraj zálohy. Ria Ferdinanda, ktorý celý zápas presedel na lavičke nahradil Jonny Evans. V strede poľa hrali spolu Darren Flatcher a Paul Scholes. Medzi tri tyče sa po absencií v minulom zápase postavil Ben Foster.

Červení diabli už od začiatku zápasu hrali zle. Sunderlan hýril aktivitou, ktorá vyústila do gólu, ktorý v 7.minúte strelil Darren Bent. Center spoluhráča si pekne spracoval a strelou z otočky pomedzi nohy Jonnyho Evansa, nedal Benovi Fosterovi najmenšiu šancu. Z kopačiek hráčov United sa vytrácaal presnosť, z čoho ťažil náš súper. V prvom polčase si Červení diabli prakticky nevytvorili žiadnu príležitosť na strelenie gólu. Hrozil len súper. V 28.minúte strieľal z diaľky Jones, no so strelou si Ben Foster poradil. V 35 minúte si hostia po peknej akcií opäť vytvorili príležitosť. Nemanja Vidič však stačil všetko uhasiť. Prvý polčas, tak skončil 1:0 pre Čierne mačky. Cez prestávku si hráči United, určite mali čo povedať.

Do druhého polčasu naskočil Anderson, ktorý vystriedal zle hrajúceho a nevýrazného Paula Scholesa. Druhý polčas, bol z hľadiska predvedenej hry Manchestru United o niečo lepší, ako v prvej polovici. v 47.minúte prišla šanca domácich. Luis Nani si pekne nabehol za obranu súpera, no jeho pokus zmaril brankár Gordon. Lopta sa ešte odrazila k Rooneymu, ten však trafil len hradbu tiel. 51.minúta priniesla vyrovnávajúci gól na 1:1. Na Naniho prihrávku si nabehol Rooney, proti ktorému však dobre vybehol hosťujúci brankár. Lopta sa následne dostala k Johnovi O Shea a ten krásnym centrom našiel Dimitara Berbatova, ktorý vystrihol parádne nožničky a vyrovanal. v 51. minúte sa tak začínalo odznovu.  Tento gól hráčov Červených diablov výrazne naštartoval. Sunderland odolával veľkému útočnému tlaku, no paradxne to boli hráči Sunderlandu, ktorý sa tešili z ďaľšieho gólu. V 58.minúte sa z rýchleho protiútoku presadil Jones, ktorý po centri Reida, hlavou usmernil loptu do brány Bena Fostera. United sa čím skôr snažili o vyrovnanie, no ani pokus Welbecka ani akcia Rooneyho neskončili úspechom. V 74.minúte mohlo na ukazateli skóre svietiť už 1:3, ale nový muž na ihrisku Michael Carrick, skvelým obranným zákrokom vypichol loptu spopred Jonesa. Vyrovnanie na 2:2 prišlo až v nadstavenom čase, keď sa po centri dostal k lopte Michael Carrick ktorý ju následne prihral Patricovi Evrovi. Ten z jednej vypálil po zemi a loptu si do vlastnej brány nešťastne vrazil Anton Ferdinand.

Manchester United: Foster – O´Shea, Vidič, Evans, Evra – Nani, Fletcher (71. Carrick), Scholes (46. Anderson), Welbeck (71. Valencia) – Berbatov, Rooney.

AFC Sunderland: Gordon – Bardsley, Turner, Ferdinand, Richardson – Malbranque (86. McCartney), Cattermole, Reid ( 73. Henderson) – Bent, Jones (84. Campbell).

Góly: 7. Bent(0:1), 51. Berbatov(1:1), 58. Jones(1:2) 90+ Ferdinand (vlastný)(2:2).

Žlté karty: 25. Scholes, 58. Fletcher – 29. Richardson, 65. Bardsley, 77.A.Ferdinand, 85. Richardson

Červené karty: 85. Richardson

ManUtd- Sunderland 2:2