Kvíz : Působení Manchesteru United v Evropských pohárech

Je tu další kvíz, ve kterém si můžete ověřit Vaše znalosti. Kolik toho tedy víte o působení United v Lize mistrů a Evrpoských pohárech?

Správné odpovědi jsou napsány hned pod kvízem. Doporučuji psát si odpovědi na papírek a pak je porovnat, ale je to na Vás. Takže přeji hodně štěstí a doufám ve Fair play. Příjemnou zábavu.

1. Který z hráčů Manchesteru United nastřílel nejvíce gólů ve všech Evrpopských soutěžích ?

A, Ruud van Nistelrooy

B, Ryan Giggs

C, Wayne Rooney

D, Andrew Cole

2. United vyhráli Ligu Mistrů (dříve PMEZ) již třikrát. Jaké byly konečné výsledky oněch finálových utkání ?

A, v roce 1968 – 2:1 , 1999 – 2:1 a 2008 – 2:1 (po prodloužení)

B, v roce 1968 – 1:0 , 1999 – 2:1 a 2008 – 2:1 (po penaltovém rozsřelu)

C, v roce 1968 – 4:1 (po prodloužení) , 1999 – 2:1 a 2008 – 2:1 (po penaltovém rozsřelu)

D, v roce 1968 – 3:1 (po prodloužení) , 1999 – 2:1 a 2008 – 2:1 (po prodloužení)

3.Kolikrát se Manchester United dostal do finále Ligy mistrů (dříve PMEZ) ?

A, Celkem 4x

B, Celkem 6x

C, Celkem 8x

D, Celkem 10x

4. Manchester United má rekordní počet po sobě jdoucích účastí v současné Lize mistrů. Kolikrát za sebou se mu podařilo postoupit alespoň do základní skupiny ?

A, Letošní sezóna je šestnáctou v řadě, tedy od sezóny 1994-1995

B, Letošní sezóna je dvanáctou v řadě, tedy od sezóny 1998-1999

C, Letošní sezóna je osmnáctou v řadě, tedy od sezóny 1992-1993

D, Letošní sezóna je čtrnáctou v řadě, tedy od sezóny 1996-1997

5. Věděli byste koho porazil Manchester United do té doby (12.září 1956) nejvýraznějším výsledkem 10-0 na Maine Road ?

A, Real Madrid

B, AC Milán

C, Feyenoord Rotterdam

D, Anderlecht

6. Vyberte správnou možnost. Kteří 3 hráči ze současného Manchesteru United již odehráli 100. zápas v Lize Mistrů ?

A, Edwin van der Sar, Ryan Giggs, Paul Scholes

B, Ryan Giggs, Paul Scholes, Wayne Rooney

C, Edwin van der Sar, Gary Neville, Ryan Giggs

D, Gary Neville, Ryan Giggs, Paul Scholes

7. Nejmladším hráčem, který kdy vstřelil hat-trick v Lize Mistrů je Wayne Rooney. Proti kterému týmu zaznamenal pro něho vůbec první tři góly za United ?

A, Sparta Praha

B, Lille

C, Fenerbahce Istanbul

D, Dynamo Kyjev

8. Který z 6 hráčů, kteří dokázali vstřelit 4 góly v Lize Mistrů v jediném zápase, přitom hájil barvy United ?

A, David Beckham

B, Ruud van Nistelrooy

C, Ole Gunnar Solskjar

D, Teddy Sheringham

9. Výhrál někdy Manchester United pohár Evropskou ligu (dříve UEFA) ?

A, Ano, a to v roce a 1994, když porazil Ajax Amsterodam

B, Ještě nikdy tento pohár a nedostal se ani do finále

C, Ještě nikdy ho nevyhrál, byl však v roce 1993 ve finále když podlehl Juventusu

D, Ano, a to v roce 1974, když porazil IFK Göteborg

10. V sezóně 2005-2006 se Manchesteru Unitred překvapivě nepodařilo postoupit ze skupiny ani do poháru UEFA. Pamatujete si naše tehdejší soupeře ?

A, Villarreal, Benfica Lisabon a Lille

B, Barcelona, Lyon a Dynamo Kyjev

C, AC Milán, PSV Eindhoven a Olympiakos Pireus

D, Inter Milán, FC Porto a Werder Brémy

11. United vyhráli finále Ligu Mistrů v roce 1999 výsledkem 2:1 a získali tak v témže roce památný The Treble. Kdo se v dramatickém a nezapomenutelném finále Ligy mistrů postaral o naše góly, kdo byl naším soupeřem a na jakém stadioně se tehdy hrálo ?

A, góly zaznmenali David Beckham a Teddy Sheringham, soupeřem byl AC Milán a hrálo se na Nou Camp, Barcelona

B, góly zaznamenali Teddy Sheringham a Ole Gunnar Solskjar, soupeřem by Bayern Mnichov a hrálo se na Olympic             Stadium, Atény

C, góly zaznamenali Teddy Sheringham a Ole Gunnar Solskjar, soupeřem byl Bayern Mnichov a hrálo se na Nou Camp,         Barcelona

D, góly zaznamenali Nicky Butt a Ole Gunnar Solskjar, soupeřem byl Real Madrid a hrálo se na San Siru, Milán

12, Poslední otázka je spíše tipovací. Kolik si myslíte že Manchester United prozatím vstřelil gólů ve všech Evropských pohárech a soutěžích?