Manchester United – Wolfsburg 2:1

V druhom zápase skupinovej fázy Champions League si diabli poradili s úradujúcim majstrom Nemecka v pomere 2:1 …

Pred stretnutím manažér Wolfsburgu nešetril sebavedomými vyhláseniami a podľa jeho vlastných slov si prišiel Wolfsburg na Old Trafford minimálne po jeden bod. Samotný zápas naozaj ukázal, že vlci tento večer mieria naozaj vysoko. Vlci hýrili pohybom a v prvých 20 minútach boli aj o čosi lepším tímom. Práve 20. minúta zápasu sa stala osudnou pre Michaela Owena, ktorý si ako je nám už známe poranil stehenný sval a musel tak dole z hriska. Na je ho miesto neprišiel nik iný ako Dimitar Berbatov. 5 minút po tomto nepríjemnom momente sa nám naskytla obrovská šanca, do ktorej sa dostal antonio Valencia po fantastickej prihrávke od Dimitara Berbatova, no jeho fantastický ťah na bránu gólovú príchuť bohužiaľ nemal. V tom čase už začal Manchester United na ihrisku dominovať a svojou priamočiarou hrou neustále zaskakoval súpera. Krásnou kolmicou poza obranu našiel Berbatov Carricka, ten však zoči voči brankárovi neuspel.

Druhý polčas začal opäť v znamení Red Devils, avšak ako prvý v 55. minúte udreli vlci. Hasebe odcentroval do stredu pokutového územia, kde už číhal Džeko, ktorého si Evra nestihol pokryť a ten bez zaváhania hlavičkou otvoril skóre. 0:1 pre Wolfsburg. Odpoveď diablov však bola blesková. O tri minúty neskôr bol na hranici pokutového územia faulovaný Anderson a vo fantastickej forme hrajúci Giggs z priameho kopu vyrovnal. Od toho času sme už začali naplno dominovať a vyústením nášho tlaku bol aj vedúci gól, ktorý pre Carricka zabezpečil muž zápasu Ryan Giggs keď preukázal svoj fantastický prehľad na ihrisku a poslal výbornú prihrávku na svojho spoluhráča, ktorý sa už nemýlil a chladnokrvne za revu fanúšikov poslal loptu do siete. Do konca zápasu sa už nič významné nestalo a my si tak odvážame ďalšie tri body do tabuľky, kde nám v našej skupine B patrí priebežné 1. miesto.

Manchester United – Wfl Wolfsburg 2:1 (0:0)
59′ Ryan Giggs , 78′ Michael Carrick – 55′ Edin Dzeko

Man Utd: Kuszczak – Evra, Ferdinand, Vidic, O’Shea – Anderson, Giggs, Carrick, Valencia (Fletcher 81′) – Owen (Berbatov 20′), Rooney

Wolfsburg: Benaglio – Schafer, Ricardo Costa, Madlung, Riether – Josue, Misimovic, Hasebe (Ziani 74′), Gentner – Dzeko, Grafite (Martins 82′)