Zaslúžený výsledok

Dimitar Berbatov sa vyjadril, že prístup United k zápasu so Stoke City viedol k zaslúženému víťazstvu 2-0, z ktorého tri body nás vyniesli na prvú priečku tabuľky.

Napriek tomu, že United hrali vonku, držali loptu na svojich kopačkách počas 70 percent z celkového času zápasu, v ktorom Ben Foster nemal skoro žiadnu prácu.

Rázna obrana Stoke City odolávala tlaku do 62. minúty kedy Berbatov otvoril skóre po prihrávke od striedajúceho a vplyvného Ryana Giggsa.

"Myslím, že hra sa zmenila akonáhle prišiel na ihrisko Ryan." začal Bulhar pre MUTV. "Na jeho hre možno vidieť skúsenosti, ktoré nazbieral za všetky tie roky v United. Veľmi vám pomôžu, keď sa dostanete na ihrisko a musíte sa rozhodovať.

"To je to, čo nám zabezpečilo tri body: jeho rozhodnutia. Prihral mi na gól a po jeho priamom kope [druhý gól pre United v 77. minúte] si zapísal druhú asistenciu.

"Potrebovali sme získať tri body a aj sme si ich zaslúžili. Stoke proti nám poslal to najlepšie, čo má. No napokon sme si odniesli zaslúžené víťazstvo, pretože sme útočili my, nie oni. Chceli sme skórovať čo sa nám napokon aj podarilo.

"Úplne sme ich prevýšili." povedal Berbatov, ktorého slová boli síce kruté ale pravdivé.

Berbatovov gól bol iba jeho druhým v tejto sezóne a tretím v jeho 22 posledných štartoch za Diablov. Ešte pred zápasom bol terčom kritiky za malú gólovú produktivitu, netypickú pre stredného útočníka. Dimitar ale trvá na svojom, že samotný gól pre neho nemá žiadny väčší význam.

"Čo vám na to môžem povedať? Najdôležitejšie na mojom góle bolo, že nás dostal do vedenia 1-0. Ktokoľvek skóruje, priblíži nás to k špicu tabuľky, umožní nám víťaziť. Keby dal gól aj náš brankár, je mi to jedno. Chcem len ostať na vrchu tabuľky a naďalej vyhrávať. To je to, na čom skutočne záleží.

Víťazstvo posunulo United pred Chelsea, United má o gól lepšie skóre. Ďalším súperom v Premier League pre Diablov bude Sunderland 3. októbra na Old Trafford.