Review: Manchester United – Stoke City

Ako prebiehal zápas proti Stoke City.

Manchester United nastúpil na Brittania Stadium s výrazne ofenzívne ladenou zostavou. Naopak Stoke stavilo na defenzívu, v útoku bol len osamotený Kitson. O 15:55 zahájil zápas hlavný arbiter Howard Webb. Už od začiatku bolo vidno, kto bude pánom na ihrisku. V 2.minúte prišiel nešetrný zákrok na Luisa Naniho, ktorý sa na zemi zvíjal od bolesti. V hre našťastie mohol pokračovať ďalej. V 3.minúte práve Nani poslal pekný pas na Wayna Rooneyho ten, ale v akrobatickej pozícií bránu minul. V 5.minúte sa k odrazenej lopte dostal Scholes, no jeho strela spoza šestnástky trafila len obrancov domáceho tímu. V 7.minúte sa pekne uvoľnil Nani no jeho polo-center, polo-strela nenašla nikoho a ani bránu Sorensena. V 8.minúte prišla veľká šanca pre Antonia Valenciu, ktorý sa po chybe Ryana Shawcroosa rútil sám na bránu, jeho lobovaná lopta však skončila tesne mimo ľavej tyče dánskeho brankára.

Manchester už od začiatku zápasu hýril aktivitou a hráčov Stoke k ničomu nepúšťal. Držanie lopty v prvých 20 minútach 68 % ku 32 %, hovorí za všetko. Stoke sa k prvej vážnejšej situácií dostali v 13.minúte, keď sa do pokutového územia dostal Lawrence, jeho prudký center našťastie, len presvišťal pokutovým územím. 17.minúta priniesla opäť šancu United, keď sa Nani skvele uvoľnil no jeho strela zo stredu 16-tky letela vysoko nad, z čoho sa následne rozčúlil Wayne Rooney, ktorý na Naniho nervózne nakričal.

Prvých 30 minút hrali hráči Manchestru skvelo no obrana Stoke odolávala. Diabli pokračovali vo skvelom výkone aj naďalej. V 40. minúte Berbatov vysunul Flatchera, ktorý sa rútil na bránu Stoke City, v poslednej chvíli ho však skvelým obranným zákrokom zastavil Delap. V 42. minúte sa k slovu opäť prihlásil portugalčan Nani, ktorý krásne vystrelil. Sorensonov  zákrok ho však o radosť pripravil. V prvom polčase sa už nič výraznejšie neodohralo a do kabín sa tak išlo za stavu 0:0, čo tešilo hlavne hrnčiarov.

K prvej šanci druhého polčasu sa dostali domáci, so zmätkom v pokutovom území si však obrana Červených diablov poradila a odvrátila loptu do bezpečia. V 56. minúte sa zihriska porúčal Nani, ktorého nahradil veterán Ryan Giggs, toto striedanie sa neskôr ukázalo, ako kľúčové. 62.minúta priniesla prvý gól zápasu. Na peknú prihrávku do uličky od Flatchera si nabehol Ryan Giggs, ktorý následne peknou krížnou prihrávkou našiel Dimitara Berbatova, ktorý už nemal najmenší problém doraziť loptu do brány. V 68.minúte mohol Wayne Rooney pridať poisťujúci gól, ponúknutu šancou ale zahodil. 77.minúta a opäť Giggsova gólová asistencia. Z priameho kopu loptu presne posadil na hlavu netradičného strelca Johna OShea. Na ukazateli skóre tak svietilo 0:2. V 80 minúte prišla šanca aj pre skvele hrajúceho Ryana Giggsa, no zoči voči Sorensenovi neuspel a loptu poslal len do sektoru divákov.

United zvyšných 10 minút, len kontrolovali priebeh zápasu a po skvelom výkone si pripisujeme ďalšie 3 body. Táto výhra je o to radostnejšia, že sa dostávame do čela tabuľky pred londýnsku Chelsea, ktorá prekvapivo zaváhala s Wiganom.