Review: Manchester United – Wolverhampton Wanderers

Manchester United si v 3. kole Curling Cupu poradil s Wolverhamptonom Wanderes

Keďže sa jednalo o pohárový zápas, Sir Alex Ferguson poslal na ihrisko hráčov, ktorý v ligových zápasoch väčšinou sedia na lavičke náhradníkov. Jednalo sa o hráčov, ako Neville, Fabio, Welbeck (King), Gibson, Owen(68. Valencia) a Macheda (30. De Laet). V bránke domácich sa takisto objavila brankárska trojka Tomasz Kuszczak, pre ktorého to bol vôbec prvý súťažný zápas v tejto sezóne.

Manchester vstúpil do zápasu veľmi aktívne.  Väčšinu času bola lopta na nohách našich hráčov, no chýbala finálna prihrávka. V 9. minúte sa Nani snažil šikovne nájsť Machedu no jeho centrovanú loptu zneškodnil bývalý brankár Readingu Marcus Hahnemann. Hostia sa k slovu prihlásili v 11. minúte, keď sa Ebanks- Blakea snažil tvrdou strelou prekonať Kuszczaka. Lopta však letela mimo brány poľského brankára.

Na ihrisku bol viditeľný hlavne portugalčan Nani, ktorý celý zápas hýril aktivitou. V 15 minúte sa k lopte dostal Danny Welbeck, ktorý sa snažil o strelu z otočky. Tento zámer však vystihli obranci Wanderers, ktorý strelu úspešne zblokovali. Diabli aj naďalej súpera prevyšovali, ale v 23. minúte nechala obrana domácich nepochopiteľne nekrytého Jonese, ktorý sám postupoval na bránu Tomasza Kuszczaka. Jones však túto obrovskú šancu nepremenil a stav naďalej ostával nezmenený. Už o sedem minút neskôr sa však situácia opakovala, keď sa Michael Kightly opäť rútil na bránku domácich. Obranca Fabio Da Silva mu však vystavil stopku čo preňho znamenalo jasnú červenú kartu. Wolves sa tak po faule na Kightlyho dostali k priamemu kopu zo sľubnej pozície. Jones sa priameho kopu ujal a nebezpečne vystrelil. Kuszczak si však s týmto priamym kopom poradil. Po vylúčení obrancu Fabia sa Ferguson rozhodol stiahnuť z ihriska Kika Machedu, miesto ktorého prišiel De Laet. United tak už od 30 minúty hrali v početnej nevýhode.

V 33. minúte si na skvelý center veterána Garyho Nevilla naskočil Michael Owen. Hlavičkou však mieril len do rukavíc pripraveného Hahnemanna. V 42. minúte si Gary Neville neporadil z ľahkou loptou a poslal tak do šance aktívneho Jonesa. Ten ale nevyužil ani štvrtú veľkú šancu vlkov.

Po výmene strán sa k slovu prihlásili opäť vlci z Wolverhamptonu, no nebezpečný center na poslednú chvíľu odvrátil Brown. V 56. minúte predviedol svoje individuálne schopností mladík Danny Welbeck, ktorý po prekľučkovaní obrancov loptu naservíroval Gibsonovi, ktorý svojou peknou strelou len tesne minul bránku súpera. V 65. minúte sa Nani uvoľnil na krídle a jeho centrovaná lopta opečiatkovala bránu amerického brankára. Už po chvíli sa však Červený diabli konečne dočkali. Po akcii Carrick- Walbeck- Owen- Welbeck si Danny pripísal prvý gól v tejto sezóne, keď krížnou prízemnou strelou prekonal brankára vlkov.

Dôležitý gól na 1:0 pohodu na kopačky hráčom United nepriniesol. Hostia sa s ľahkosťou dostávali k zakončeniu. V 70. a 77. minúte nebezpečne mieril Doyle. Hlavne pri druhom pokuse nechýbalo veľa. V 81. minúte z ihriska odišiel strelec gólu Welbeck, ktorého nahradil Joshua King. Doyle však i naďalej robil problémy obrane Manchestru. V nadstavenom čase sa k strele dostal len Gibson, no jeho pokus sa medzi tri tyče nevošiel. United tak ubránili najtesnejší výsledok a porazili vlkov 1:0 po góle mladého Welbecka.

Manchester United: Kuszczak – Neville, Evans, Brown, Fábio – Welbeck (81. King), Gibson, Carrick, Nani – Owen (68. Valencia), Macheda (30. De Laet).

Wolverhampton Wanderers: Hahnemann – Foley, Berra, Craddock, Elokobi – Kightly (77. Keogh), Castillo, Henry, Jones – Ebanks-Blake (65. Doyle), Maierhoffer.

Góly: 66. Welbeck

Rozhodca: Peter Walton