Bude Gary Neville potrestaný?

Veterán červených diablov Gary Neville dostane pravdepodobne peňažnú pokutu, alebo minimálne jednozápasový dištanc od Anglickej futbalovej asociácie FA.

Kapitán Manchestru United neskrýval svoju radosť z víťazného gólu v mestskom derby proti Manchestru City, ktorý strelil jeho spoluhráč Michael Owen v nadstavenom čase. Všetko by bolo v poriadku, ale 34-ročný Gary to dal najavo netradičným spôsobom. Gary sedel na lavičke náhradníkov a do zápasu nezasiahol. Keď Michael Owen strelil víťazný gól červených diablov na konečný stav 4:3 v prospech Manchestru United, Gary vybehol zo striedačky náhradníkov hráčov United a bežal pozdĺž postrannej čiary smerom k súperovým fanúšikom Manchestru City. Podľa niektorých informácií údajne vykrikoval vulgarizmy na ich adresu. Tréner Manchestru City Mark Hughes označil jeho správanie za neprofesionálne až šialené. Zaujímavé je to, že úplne podobným dokonca by som povedal ešte provokatívnejším spôsobom sa prezentoval aj útočník Manchestru City Emmanuel Adebayor. Ten sa po strelení gólu do brány Arsenalu bežal ironicky radovať pred sektor fanúšikov svojho bývalého klubu, ale to je už podľa manažéra Manchestru City v úplnom poriadku!

Všetko vyšetruje Anglická futbalová asociácia FA, ktorá má po tomto veľkom derby naozaj veľa práce. Či už za konflikt Craiga Bellamyho s fanúšikom červených diablov, alebo správaním ďaľšieho fanúšíka Manchestru United, ktorý sa vyznamenal pri odchode hráčov do tunela. Dotyčný fanúšik červených diablov chcel totiž (pravdepodobne) mincou zasiahnuť Carlosa Teveza, ale namiesto toho trafil Javiera Garrida – hráča Manchestru City. Nespokojný je manažér City Mark Hughes, ktorý sa u štvrtého rozhodcu v samom závere duelu sťažoval na počet minút v nadstavení zápasu. "Rozhodca presne v tej minúte, ako Bellamy vyrovnal na 3:3, ukázal, že bude nadstavovať štyri minúty, ale potom dodatočne pridal skoro 2 minuty navyše. Cítime sa ukrivdení, pretože každý jeden fanúšik na štadióne videl, že je už po nastavenom čase. Preto by som sa rád dočkal vysvetlenia, prečo sa zápas až takto natiahol. Štvrtý rozhodca mi len povedal, že kvôli Bellamyho oslave gólu sa pridal ešte nejaký čas navyše," vyjadril sa nahnevaný manažér Manchestru City. Podľa zaujímavých výpočtov SkySports bolo nastavenie dodatočných minút v poriadku, pretože po 4 minútovom nastavení času sa 56 sekúnd tešil zo svojho gólu Craig Bellamy. To bolo v čase 90 minúta a 10 sekunda zápasu! Ďaľších 30 sekúnd pridal hlavný rozhodca za striedanie Michaela Carricka. Takže ak si to všetko sčítame zistíme, že sa malo hrať približne do 95 minúty a 26 sekundy! Michael Owen dal gól v 95 minúte a 27 sekunde takže nastavený čas bol v poriadku! Musíme si však priznať, že keby sa takéto niečo stalo v neprospech United, tiež by sme boli určite nahnevaní, ale taký je futbal! Možnosť taktického zdržovania hry z dôvodu striedania mal aj Mark Hughes, ale nevyužil ju!