Budoucnost United, rodící se kádr – díl 2. (2/4)

Po rozporuplných názorech na úvodní část, je tu díl druhý.V něm se snažím nastínit budoucnost a podobu našeho kádru.

 

Pro ty z Vás kteří ste nečetli nebo byste si chtěli připomenou předchozí díl, můžete tak učinit zde : http://www.manutd.cz/2009091305-budoucnost-united-financni-situace-dil-.html (pokud Vám odkaz nefunguje zkuste si ho zkopírovat, bude-li tomu tak, pak se velice omlouvám)

Opět bych chtěl upozornit, že veškerá zamyšlení a názory jsou osobní a čistě subjektivní a nikomu je nenutím.Ovšem rád se s Vámi o ně podělím. Jsou to možná věci, které někteří velmi dobře znáte, ale mě jde o to napsat co si myslím já a vy to můžete porovnat a napsat svůj názor. Někteří se z článku mohou dozvědět nové věci či si udělat vlastní představu o fungování v klubu, toť vše.

Začnu pro někoho nepochopitelně naprosto "neznámým" jménem . Je jím Cristiano Ronaldo dos Santos Aveiro .Tento člověk se stal nejdražším hráčem světa kterého historie pamatuje, když přestoupil za celkem 96 000 000 eur do nechvalně známého Realu Madrid. Tímto dal signál, kam až sahají možnosti některých lidí. Před 6 lety ho neznal prakticky nikdo a ukažte mi někoho, kdo ho nezná dnes. Stalo se nečekané, pro někoho nemožné a nesmyslné. Není novinkou jak důležitý byl pro United především během posledních 3 let. Je na místě si uvědomit ,co v tomto klubu dokázal ,kolik dal golů, jaký měl přínos a stejně tak, jaký je to člověk na hřišti i mimo něj. Ti kdo o jeho chování ,výstupech ,projevech mají či nemají jasno ho podle toho soudí.Legenda = Zrádce Nejlepší fotbalita = Simulant a Uplakánek. Ať je to jak chce, je pro nás již pouhým soupěřem. Zařídil, že v United byl ústřední postavou pro média a vlastně veškeré dění z pohledu projevu naší hry. Berme to tak, že pokračuje v kariéře a jde za svým snem, ať už řekl cokoliv.Machester United byl před ním a bude i po něm pro nás dál největším klubem na světě. On byl gólová jistota minimálně každý ob zápas.United mu umožnil to, aby se stal hráčem,kterým je dnes. Manchester byl tedy velice důležitou součástí tohoto portugalce.Vše je ale již nenávratně pryč.

Je tu tedy často pokládaná otázka "Jak se s jeho odchodem dokáže United vypořádat a kdo ho nahradí?" Tuto otázku však vytvořila média. Pravý fanoušek věří v sílu a vůli United jako klubu . Jak dobře víme : Klub není o jednom hráči.Dlouho tu hráč jako Ronaldo nebude. Ovšem to prakticky nemá význam. Já se ptám : "Musíme Ronalda vůbec někým nahrazovat?" Stačí se zamyslet nad tím co máme k dispozici. Taktika Manchesteru United se měnila již několikrát. Možná by byla na místě spíše otázka "Nebudeme bez Ronalda ještě silnější?" Stále totiž máme v hlavě jeho goly a také to ,že jsme nekoupili nějakého forwarda s jistotou střílení golů typu Eto´o, Aguero či Benzema a mnoho dalších často skloňovaných jmen. Nezbývá než věřit ,že se s menšími potížemi dokážemem vypořádat tentokrát a navázat na vynikající výsledky. Nezapomínám ani na Carlose Téveze ,který byl v mnoha případech mužem na správném místě a i on se podílel na výsledcích posledních dvou let.Odchody těchto dvou lze považovat za oslabení v oblasti spíše gólové produktivity nikoliv však v řadách kádru.Máme tak širokou a kvalitní zásobu hráčů, že o tom nemůže být řeč. A o góly se nyní budou starat jiní hráči, kteří budou mít více prostoru, po odchodech Carlose a Cristiana a utvrdit nás v domněnce, že týmová spolupráce, je hlavním klíčem k úspěchu. Útočný fotbal je jedním z hlavním rysů Manchesteru United a s našimi možnostmi jsme ho schopni praktikovat i nadále. Střílení gólů je tedy podle mě zajištěno více než dobře.

Nemusíme mít proto strach o nedostatek kvality z této strany.Na výsluní se dostanou již brzy další nové hvězdy.Když jmenuji ty současné, jsou jimi nepochybně Darron Gibson, Federico Macheda, Danny Welbeck, Johny Evans, Richie De Laet, Gabriel Obertan nebo Zoran Tošič ,kteří již ve značně nízkém věku hrají velké zápasy.A tito hráči se v blízké budoucnosti s velkou pravděpobobností stanou hlavními oporami týmu.Hráči z rezervy čekají na svou příležitost a tvrdě pracují, aby si zasloužili hrát na té nejvyšší úrovni.

I Cristiano Ronaldo byl jako oni a tak není vyloučené, že tyto mladé hráče nepotká podobný osud.Média přinesla myšlenku, že jsme přišli o velkou osobnost.A nemáme žádného hráče, který má takovou váhu. Ale tohle přece není pravda. Máme tu velký počet osobností a je tu spousta hráčů, kteří se mohou stejně dobře jako Ronaldo stát výraznou postavou United. Tady tedy problém nevidím. United v poslední době obměňují kádr tak, že hráči mají dost času se zapracovat a pomalu si zvykat na nové prostředí a přizpůsobit se naší hře a taktice. Nejsou to tedy každoroční radikální obměny kádru, ale vdžy 2-4 hráči významnějšího postavení. Dnes je klub postaven na mladých talentech rodících se v rezervě, doplněných vhodně sílou z ostatních klubů a vyšperkován staršími zkušenými hráči či veterány s pozoruhodnou kariérou. Tento mix vytváří jedinečný obraz týmu, který milujeme.Toto fungování je jednou z věcí, která je vlastní tak málo klubům dnešního vyspělého špičkového fotbalového světa. Kluby nejsou schopné vytvořit podmínky pro optimální fungování a tak fotbal funguje tak jak funguje.Neustále se tvoří jeho vývoj a obraz. Manchester United velmi dobře přizpůsobil. Má všechny předpoklady k tomu být na té nejvyšší urovni ještě dlouhou dobu. Důležitým článkem toho všeho je samozřejmě těžko opomenutelný Sir Alex Ferguson. A o tom se pokusím napsat příště…

Článek by byl opravdu dlouhý kdybych ho sem vložil celý.Proto jsem ho rozdělil na 4 části.Pochybuju, že by se někomu chtělo číst všechno najdeno.Během dalších dní sem přidám zbylé dva díly.

 

 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.