Review: Besiktas Instanbul 0-1 Manchester United

Zápas s mininálním počtem šancí, přesto si hráči United odvážejí z Turecka všechny body.

Při pohledu na základní jedenáctku bylo jasné, že se od United moc útočný fotbal čekat nedá. Ano, drželi jsme míč po většinu času, jenže žádná kloudná akce v prvním poločase z toho neplynula. Připomeňme si alespoň světlé momenty tohoto zápasu.

První střela na bránu vůbec byla z kopaček Michaela Carricka, ovšem brankář tureckého klubu s ní neměl žádný větší problém. Dalším probuzení z nudy přišlo po rohovém kopu Naniho, když hlavou na přední tyči přizvedl míč Valencia a brankář měl co dělat, aby se natáhl, skákající míč potom do bezpeší uklidil jeden z obránců. Ben Foster v bráně United v první půli v podstatě nemusel být, střela Ozkana byla sražena Evansem těsně nad břevno jeho branky.

Druhá půle začala šancemi na obou stranách, když sražený centr Naniho střílel opět Carrick. Poté z rohu na druhé straně zahrozil Ozkan. O něco později byl Ozkan překvapivě vystřídán. Přesně po hodině hry poslal Sir Alex do hry toužebně očekávaného druhého útočníka, Dimitara Berbatova, ovšem vystřídal i Rooneyho, za kterého nasadil Owena. V 77. minutě se fanoušci United konečně dočkali a na chvíli se opět probudili. Valencia pěknou křižnou přihrávkou našel Naniho, který obešel obránce a vystřelil. Jeho střelu ještě brankář Rustu stačil vyrazit, ovšem na dorážku hlavou Scholese už neměl nárok, 0:1! Dalo by se říct, že to byla menší satisfakce pro tohoto ryšavého záložníka, který byl v sobotu vyloučen v zápase Premier League proti Tottenhamu. Do konce jsme mohli vidět ještě krásný obranný zákrok Evry, který zblokoval střelu Hološka. Poslední slovo patřilo střídajícímu Michaelovi Owenovi. Ten si našel prostor pro přihrávku, kterou také nakonec dostal, ovšem jeho střela se mezi tři tyče nevešla. Skóre už se tudiž nezměnilo, United vykročili do Ligy Mistrů sice utrápeným, ale určitě cenným vítězstvím.