Rio Ferdinand je rád, že je po zranění zpátky v kolotoči

Rio Ferdinand v rozhovoru přiznal, že byl poněkud frustrovaný po brzkém zranění na začátku sezóny

Zranění vyřadilo našeho elitního stopera ze čtyř utkání nového ročníku Premier League. Návrat do sestavy však proběhl dříve, než zněly první prognózy, a tak se Rio podíval na trávník už v sobotním utkání na White Hart Lane, kde přispěl k vítězství Rudých ďáblů nad domácím Tottenhamem.

„Byl to velký šok. Poprvé po téměř měsíci jsem se dostal na hřiště a byl jsem u toho, když jsme po 47 sekundách hry dostali gól,“ glosoval Ferdinand brzký gól v síti Manchesteru z kopačky kanonýra Defoa.

„My jsme však odpověděli po našem. Drželi jsme míč, kombinovali a výsledkem byla porážka Tottenhamu a jeden z našich nejlepších výkonů v této sezóně.“

Rio Ferdinand se také nezapomněl vyjádřit ke skvělé formě pětigólového parťáka z týmu a také anglické reprezentace, Wayna Rooneyho: „Wayne velmi dobře ví, že právě na něm leží největší břímě odpovědnosti za pravidelný přísun branek do sítí našich soupeřů. Podle toho se také na hřišti chová a jeho výkony jsou prostě báječné.“

V tomto týdnu na hráče Manchesteru United čekají opravdové lahůdky. Těmito lahůdkami jsou nesmírně důležitý úvodní zápas v základní skupině Ligy mistrů, kdy se Manchester představí na horké půdě Besiktase Istanbul, aby poté hned po svém návratu nastoupil v neděli proti městskému rivalovi Manchesteru City. Tyto dva zápasy jsou velmi důležité a uvědomuje si to i Rio Ferdinand: 

„Před námi jsou sice dva nesmírně důležité zápasy, ale mi se teď musíme soustředit pouze na ten nejbližší, a tím je zápas na Besiktasi. Liga mistrů je skvělou soutěží a my v ní chceme uspět,“ uzavřel v dobré psychické pohodě se nacházející Rio Ferdinand.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.