Boss si užíval fantastický fotbal

Sir Alex Ferguson vzdal hold svému týmu, který předvedl klid a zabijácký instinkt a dokázal znovu porazit Tottenham na White Hart Lane.

Defoeův gól po 50 sekundách hry nebyl jedinným černým momentem dnešního zápasu pro United. Ten druhý přišel v 58. minutě, kdy Paul Scholes po druhém faulu na žlutou kartu viděl zákonitě i červenou. I přesto, že United hráli více než půl hodiny v 10 hráčích, dokázali nejenom své dosavadní vedení udržet, ale Wayne Rooney dokonce přidal i třetí gól. "Wayne skóroval v pravý čas. Ten gól nám vyhrál zápas," myslí si manažer United Alex Ferguson. "I v 10 mužích na hřišti jsme skvěle bránili a dokázali si vytvořit i pár šancí z protiútoků. Třetí gól ukončil zápas."

Tottenham začínal zápas s tím, že ještě neztratil body. Hned na začátku o sobě dal rychlým golem vědět Jermain Defoe.  "Myslím, že je to v takové situaci vždy těžký zápas. Tottenham se nachází ve vynikající formě a ještě k tomu začali tak rychlým vedoucím gólem. Bylo to opravdu nádherné zakončení od Defoea, ale byl to teprve začátek zápasu, stále nás čekalo ještě nejméně 90 minut hry. To je spousta času na obrat. Dokázali jsme naši hru zlepšit a myslím, že jsme hráli výborně. Ukázali jsme naší vyrovnanost."

 Poté, co Ryan Giggs vyrovnal z přímého volného kopu, se Anderson poprvé prosadil v ligovém zápase v dresu United a zajistil tak poločasové vední 2:1. "Doufám, že ho to nastartuje k tomu, aby jich dával více. Určitě na to má. Ještě neodehrál moc zápasů, ale je součástí našeho kádru. Máme spoustu záložníku a určitě je budeme v průběhu sezóny střídat a Anderson určitě také dostane svou příležitost. Dnes předvedl opravdu skvělý výkon."

Jedinná kaňka na dnešních výkonu byla červená karta ze strany Paula Scholese. "Bylo to nesprávné vyloučení," postěžoval si Sir Alex. "Paul správně zvedl nohy nad protihráče a přitom ho on zasáhl. Myslím, že měl být potrestán spíše on. Dvakrát jsem to sledoval na videu a pořád v tom vyloučení nevidím. Myslím, že byl vyloučen proto, že se jmenuje Paul Scholes."

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.