Review: Tottenham Hotspur 1-3 Manchester United

Manchester United zvítězil potřetí v řadě, když si tentokrát poradil na hřišti dosud bezchybného Tottenhamu.

Tottenham, narozdil od loňské sezóny, rozjel letošní sezónu skvěle. 3 zápasy, 9 bodů, k tomu nebylo co dodávat. Obavy se ukázaly oprávněné už v 1. minutě, kdy po centru Assou-Ekottoa hlavičkoval zpět před bránu Crouch, kde se pohyboval ve skvělé formě hrající Jermain Defoe. Ten nijak neváhal a parádními nůžkami otevřel skóre,1:0!. To byl určitě šok pro fanoušky United. Ale momentální anglický šampión se rychle otřepal a začal hrát svou hru. Bylo se opravdu na co dívat. Vyrovnání přišlo v 25. minutě, kdy si po sporném faulu na Dimitara Berbatova, postavil míč Wayne Rooney, spolu s ním byl na střelu připraven také Ryan Giggs. Střelecký úhel seděl spíš pro praváka a taky se Rooney rozběhl, ovšem míč přenechal Giggsovi, který parádně umístil balón do vzdálenější šibenice. 1:1! Poté přišla šance pro Dimitara Berbatova, který pálil nejprve z voleje, tuto střelu mu ovšem brankář Cudicini vyrazil na roh. Druhá a asi daleko nebezpečnější přišla po akci Evry, který pěkně potáhl míč na levé straně hřiště, poslal míč před bránu na volného Rooneyho, kterého ovšem taky bravůrně Cudicini vychytal a odražený míč právě Berbatov nedokázal uklidit do poloprázdné brány, když některý z obránců střelu vyrazil. United nadále nepolevovali z tempa a tak se dočkali i vedoucího gólu. Fletcher ve 41. minutě zahrával roh, který se mu ovšem moc nepovedl, odhlavičkovaný míč se dostal ke Scholesovi, který ho napálil směrem na bránu, míč se ovšem znovu odrazit zpět, kde číhal Anderson, který se krásně trefil, 1:2!. Byl to první ligový gól za United pro tohoto mladého Brazilce.

Po přestávce přišla v sestavě Spurs jedna změna, když na hřiště přišel Jermaine Jenas, který nahradil Winsona Palaciose. V 51. minutě dostal Paul Scholes svou první žlutou kartu, po faulu na Defoea. Právě příchozí Jenas se postaral o první vážnější šanci druhé půle, když krásnou střelou nechal vyniknout Bena Fostera, který jí vyrazil na roh. Přesně 8 minut po své první žluté kartě, fauloval Paul Scholes Huddlestona uprostřed hřiště a právem dostal červenou kartu. Musím ovšem podoknout, že onen faul přišel po velmi nejisté a chybné přihrávce Ria Ferdinanda, který dnes působil dost nejistě. Sir Alex musel reagovat rychle, a to tak, že stáhnul útočníka, přesně Dimitara Berbatova a nahradil ho Michaelem Carrickem. United tak hráli na osamoceného Rooneyho. Kdo by ovšem čekal, že to bude 30 minut urputného bránění, ten se spletl. Právě Rooney spolu s nestárnoucím Giggsem a Evrou zatápěli obraně Tottenhamu i nadále. První střelu Rooneyho po jeho úniku ještě Cudicini reflexivně vytáhl na roh, ovšem po Fletcherově přihrávce si Rooney v 78. minutě zahrál v obraně Spurs "na housle". Nejprve je nasadil stoperovi a poté i padajícímu brankáři a mohlo se pomalu začít slavit, 1:3! Do konce už se nic moc vážnějšího nestalo, Tottenham ač v přesile, tak nic moc nepředvedl a tak si United z White Hart Lane odvážejí 3 body.