Rio by se na zápas se Spurs mohl dát do kupy

Stav tohoto 30letého anglického stopera se údajně lepší a v sobotu by se mohl objevit na soupisce proti Tottenhamu.

Rio Ferdinand se zranil v pohárovém zápase Community Shield, když si přivodil zranění stehenního svalu. Ovšem pilíř obrany United trénoval už celý týden a mohl by zasáhnout do víkendového zápasu.

"Rio má šanci, aby hrál. Nevím jak velkou šanci, ale určitě tady je." uvedl manažer United Alex Ferguson. "Mezitím, co spoustu hráčů odjelo reprezentovat svou Zemi, měl jsme zde v našem tréninkovém centru zástup dobrých hráčů. Například Ryan Giggs, Paul Scholes, Gary Neville, Ji-Sung Park nebo taky mladý Fabio a samozřejmě i Michael Owen. Takže máme dostatečný počet hráčů, kteří jsou připraveni nastoupit. Po pravdě to není až tak neobvyklé, aby tu zůstalo tolik hráčů." (V průběhu reprezentačních zápasů – pozn. red.)

Sir Alex potvrdil to, co už zde bylo zmíněno. "Gary Neville trénoval celý týden od minulého čtvrtku, kdy hrál za rezervu, takže i on je dostupný pro příští zápas." Nicméně je velmi nepravděpodobné, že by nastoupil irský obránce John O´Shea, který už přijel z reprezentace zpět, bohužel se zraněním lýtkového svalu.

Přestože má Ferguson k dispozici dostatek hráčů, přiznává, že sobotní duel s Tottenhamem bude opravdovou zkouškou pro jeho svěřence. Vždyť ligu rozjeli skvěle, ze čtyř zápasů vytěžili maximum, a to 12 bodů. "Včera jsem sledoval pár videí a bude to opravdu složité. Ale to je Premier League. Doufám, že se mi povede sestavit dobrý tým a dosáhnout dobrého výsledku. Myslím si, že mají na to, aby se letos probojovali do "Velké čtyřky", protože Harry (Redknapp) si tam přivedl své hráče z bývalého působiště, jako třeba Petera Crouche nebo Jermaina Defoea. Teď si přivedl ještě dalšího svého "odchovance" Nico Kranjcara a Winstona Palaciose z Wiganu, který zpevnil jejich střed zálohy. Ligu začali opravdu skvěle a myslím, že mají reálnou šanci se probojovat do "Velké čtyřky". Oni a City jsou o kus napřed před ostatními. Za nimi pak asi Everton a Aston Villa." zakončil skotský manažer.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.