Hráči United v reprezentaci

Ve včerejších kvalifikačních a přátelských zápasech po celém světě se představili také hráči Manchesteru United

Park Ji-sung byl v sobotu prvním, který díky zeměpisné poloze Jižní Koreje zasáhl do dění na hřišti. Jižní Korea si k přátelskému utkání pozvala výběr Austrálie a v Soulu ho porazila 3:1. Park, který do utkání nastoupil s kapitánskou páskou se podílel na třetí brance svého týmu, když hezky posadil míč na hlavu Sel Ki-Hyeona, který nedal svému kolegovi z Fulhamu, Marku Schwarzerovi, šanci.

To jediný zástupce Manchesteru United na jihoamerickém kontinentu, Antonio Valencia, již takový důvod k radosti neměl, jeho Ekvádor totiž ztratil utkání proti Columbii v poměru 2:0.

Darren Fletcher v roli kapitána Skotska dovedl svůj tým k důležitému vítězství nad Makedonií v poměru 2:0, čímž si Skotsko uchovalo naději na postup.

Ve Wembley se v přátelském utkání se Slovinskem představili dva naši hráči, Wayne Rooney a Michael Carrick. Rooney vybojoval spornou penaltu, spornou proto, že faul neviděl nikdo jiný než rozhodčí, kterou pak s přehledem proměnil Frank Lampard. Michael Carrick se dostal na hřišti ve druhém poločase a podal průměrný výkon.

Dimitar Berbatov zvyšoval úspěšným pokutovým kopem vedení Bulharska nad výběrem Černé Hory. Bulharsko nakonec zvítězilo 4:1.

V té samé skupině jako Berbatov s Bulharskem se o důležité tři body popral také výběr Irska, v jehož dresu odehrál na pravé straně obrany celý zápas John O´Shea. Darron Gibson zůstal při vítězství 2:1 jen na lavičce náhradníků.

Nani se na hřiště v průběhu utkání Dánska s Portugalskem, které v Kodani skončilo nerozhodným výsledkem 1:1, bohužel nedostal. Jen tak sledoval další ztrátu bodů, která již Portugalsku velmi komplikuje cestu na světový šampionát.

V akci byl v sobotu večer také obránce Severního Irska, Johny Evans, který se stal neprostupnou skálou, o kterou se tříštily útoky Polska. Prošel jen jediný, ale jelikož jednou skórovali také Irové, skončilo se utkání remízou 1:1, která nahrává jak českým, tak i slovenským fotbalistům.

V Paříži zase odehrál celých 90 minut levý obránce Patrice Evra. I on však musel spolknout další hořkou pilulku, jeho Francie totiž opět nezvítězila. Tentokrát pouze remizovala 1:1 s Rumunskem. Náladu si Patrice bude moci spravit ve středu, Francii však čeká silné Srbsko s Vidicem a Tošičem v sestavě.

Ritchie De Laet byl povolán k utkání proti Španělsku. Nedostal se však ani na lavičku náhradníků.

Federico Macheda se dostal v utkání italské reprezentace do 21 let na hřiště na závěrečné minuty a byl tedy účasten prohře Itálie se stejně starým výběrem Walesu v poměru 2:1.

Tom Cleverley si zase odbyl debut v sestavě anglické jednadvacítky, která zvítězila v Makedonii.

Craig Cathcart nezabránil prohře reprezentace Severního Irska do 21 let na půdě Česka v poměru 2:0 a navíc si obnovil nepříjemné zranění třísel.