Wayne Rooney opět padal

Wayne Rooney bruslí na tenkém ledě, když prohlásil, že je čestný hráč. Vody rozčeřil totiž opět pouhý týden po utkání s Arsenalem, a to svým pádem ve vápně proti Slovinsku v přátelském utkání.

Jen několik dní (přesněji týden) vydrželo Rooneyho prohlášení o tom, že nesimuluje a nepoužívá tzv. „diving“. Včera byl z tohoto počínání ale opět nařčen, kdy se ochotně skácel k zemi po zákroku Bostjana Cesara. Vše se odehrálo v prvním poločase včerejšího utkání ve Wembley. Cesar jednoznačně zatáhl za dres Wayna Rooneyho, nicméně kontakt a hlavně jeho síla se podle záběrů nezdála tak markantní, aby musel Rooney spadnout. Slovinci si dále stěžovali i na to, že Wayne Rooney si Cesara přitáhl za dres úplně stejným způsobem. Při tomto souboji si dokonce slovinský obránce zranil kotník a trenér ho bude postrádat v dalších bojích kvalifikace.

Aleksandr Radosavljevič řekl: „Každý ví, že to nebyla penalta. Je to cena, kterou platíte za to, že jste malý národ.“

„Všichni jsme to viděli. Rooney dokonce nakopl našeho obránce, ale musíme se s tím smířit. Nejhorší je, že nebude moct nastoupit do středeční kvalifikace,“ dodal.

Robert Koren, kapitán Slovinska, prohlásil: „Musíme se podívat na replay, ale mluvili jsme o tom v šatně a myslíme si, že to nebyla penalta.“

„Všichni v poslední době mluví o simulování a zejména o Eduardovi. Myslím, že Rooney šel k zemi až moc snadno a uvidíme, jak se celá situace vyvine.“

Pro Fabia Capella byla tato penalta daleko méně důležitá. Řeší totiž otázku koho jako druhého útočníka k Wazzovi. Heskey dostal opět přednost, ovšem jeho výkon nebyl ideální. Po poločase h vystřídal ve skvělé formě hrající Defoe a dokonce vstřelil rozhodující branku. „Jermainovi to střílí,“ řekl Gerrard. „Celý týden na tréninku mu to výborně šlo, rozhodně donutil trenéra přemýšlet.“

„V týmu je teď obrovská konkurence. Nemůžete být dobrý tým pouze s 11 fotbalisty, musíte mít i dobrou střídačku a na ní hráče schopné kdykoliv naskočit. A to my máme,“ dodal scouser.

Anglie nastoupí 9.9. proti Chorvatsku ke druhému utkání ve čtyřech dnech a může si definitivně zajistit postup na MS 2010. V loňském roce v listopadu se jim po domácí prohře 2:3 právě s Chorvaty nepodařilo na ME postoupit, letos jsou krůček od postupu na světový šampionát.

„Jsem si jistý, že to bude o mnoho těžší zápas a ve středu budeme muset ještě zlepšit naši hru. Ale doufejme, že zvítězíme. Musíme. Hrajeme přece o Mistrovství světa.“

„Jsme přesvědčeni, že zvítězíme, ale tentokrát musíme mít k Chorvatsku respekt. Jsme ale dostatečně motivovaní a dokážeme to,“ zakončil kapitán Liverpoolu.

Video se zákrokem na Wayna Rooneyho, po kterém se kopala penalta můžete shlédnout zde.


 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.