Dwight Yorke pověsil kopačky na hřebík

Bývalý skvělý útočník Manchesteru United, Dwight Yorke, se rozhodl v 37 letech ukončit profesionální hráčskou kariéru

Dwight Yorke, bývalý skvělý útočník Manchesteru United a FC Sydney, se rozhodl ukončit svoji profesionální hráčskou kariéru poté, co mu na konci minulé sezóny jeho poslední zaměstnavatel, Sunderland, odmítl prodloužit smlouvu. 

Skvělý útočník pocházející z Trinidadu a Tobaga v dresu United vyhrál v roce 1999 Champions League a třikrát se radoval ze zisku anglického titulu.

Byl také kapitánem reprezentace Trinidadu a Tobaga na MS 2006 a FC Sydney dovedl k zisku titulu australských šampiónů.

 Nyní se Yorke připravuje na trenérskou dráhu. Jeho první štací bude asistování na lavičce národního týmu Trinidadu a Tobaga. 

„Už byl čas to zabalit," reagoval na otázku, proč ukončil kariéru. „I když jsem stále v dobré kondici, stárnutí se nedá zastavit. Už na to prostě nemám. Chci, aby si mě lidé pamatovali jako skvělého hráče, který ke všemu přistupoval s úsměvem na rtech."

„Fotbalový bůh mě obdařil. Mohl jsem si ve své dlouhé kariéře zahrát s těmi nejlepšími hráči světa jakými bezpochyby byli a jsou Roy Keane, Paul Scholes, Ryan Giggs, David Beckham či Peter Schmeichel. K tomu mě koučoval ten nejlepší trenér, Sir Alex Ferguson."

„Mohu se směle počítat mezi šťastné lidi. Jsem jen obyčejným chlapcem z pobřeží jednoho karibského ostrova, který však dostal šanci dostat se do světa velkého fotbalu a trofejí, kterých jsem získal opravdu velké množství. Navíc jsem vedl svou zemi na Mistrovství světa. Co víc bych si jako hráč mohl přát."

Yorke ve své kariéře odehrál celkem 480 zápasů na klubové úrovni a vstřelil v nich 147 gólů. Za Manchester United to bylo 64 gólů ve 151 zápasech.

Ke svým plánům na trénování reprezentace Trinidadu a Tobaga poznamenal: „Vždy jsem měl v plánu po skončení kariéry zůstat  u fotbalu. Mým plánem je získávat zkušenosti jako trenér a také se pokusit zúročit všechno, co jsem se jako hráč v Anglii naučil," uzavřel ve své době jeden z nejdůležitějších článků sestavy United.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.