Dozvuky z utkání s Arsenalem, Brown lehce zraněn, Berbův první rok v United

Abou Diaby poprvé promluvil o nešťastné vlastní brance v derby s United. Wesley Brown společně s Garethem Barrym utrpěli drobná zranění na tréninku reprezentace před zápasem se Slovinskem. Pro rozptýlení si můžete vychutnat Berbovy góly v jeho první sezoně.

Abou Diaby se snaží zapomenout na hloupý vlastní gól, který si vstřelil hlavou tuto sobotu na Old Trafford. Gunners vedli po poločase 0:1 brankou Aršavina, nicméně United se podařilo utkání otočit hned krátce po začátku druhé půle s velkou pomocí právě tohoto záložníka. „Musím na to rychle zapomenout, udělal jsem hloupou chybu, ale je těžké popsat, co se stalo,“ řekl Diaby. „Brankář na mě zavolal abych odvrátil míč, ale všechno je to moje chyba.“

„Když se zpětně dívám na opakované záběry, tak si říkám, že to prostě není možné. Byl jsem zdrcený i po mé neproměněné šanci, která přišla prakticky hned po rozehrávce,“ pokračoval Diaby. I přes tuto minelu Diaby věří, že to Arsenal nepoloží, ba naopak. „Může to být pro Arsenal výborný rok,“ zakončil. Doufejme, že nebude.

Gareth Barry spolu s naším Wesley Brownem utrpěli na včerejším tréninku lehčí zranění. Neabsolvovali sice celý trénink reprezentace v londýnském Colney, nicméně na sobotu, kdy Anglie hraje přátelský zápas proti Slovinsku, by měli být oba připraveni. Žádné další podrobnosti ani zprávy zveřejněny nebyly, proto se dá předpokládat, že opravdu nepůjde o nic vážného.

Dimitar Berbatov dnešním dnem začíná svou druhou sezonu na Old Trafford. Ta první mu vyšla velice dobře a právě z ní se na oficiálních stránkách objevilo video všech jeho branek, asistencí a dalších parádiček v podání tohoto bulharského reprezentanta. Sám Dimitar se k své první sezoně vyjádřil takto: „Moje první sezona v Manchesteru byla skvělá. Myslím, že jsme dali spoustu gólů, stali jsme se opět mistry a dostali jsme se podruhé za sebou do finále Ligy Mistrů. Ona porážka byla pro všechny hrozná, zvlášť ale pro mě, protože to bylo moje druhé prohrané finále. Doufejme, že letos budeme mít štěstí a své třetí finále vyhraju. Tento rok pro mě bude lepší než minulý, absolvoval jsem turné, které jsem loni vynechal. Vím jak každý hráč hraje, takže ho mohu lépe pochopit na hřišti a také sám Ferguson ví, jak mě nejlépe na hřišti využít. Je před námi mnoho zápasů a já se těším na každý z nich. Chci dát co nejvíce gólů a pomoct tak týmu. Loni jsme vstřelil několik důležitých branek a jsem za to rád, nicméně všichni hráči v mužstvu jsou svým způsobem prospěšní.“

„Není to o jednom hráči, je to o celém mužstvu. Všude kde jsem hrál se vás snažili spoluhráči naplno podpořit. Když se podřídíte týmu, může hrát skvěle kterýkoliv hráč a může ukázat své schopnosti. Někdy naši hráči hráli výborně a překvapivou akcí vyhráli zápas, někdy se vám nedaří a vyhrajeme po špatném výkonu. I takové zápasy ale potřebujeme. Máme ale skvělé hráče, kteří dokážou hrát výborně prakticky pořád a to je to o co se snažíme- bavit fanoušky a vyhrávat co se dá. Nikdo jiný nevyhrál čtyři tituly v Premier League v řadě, proto doufáme, že se nám to jako prvnímu týmu podaří. Ano, jsou zde týmy jako Arsenal, Liverpool nebo Chelsea, kteří jsou největší soupeři v boji o titul, jsou tu ale i týmy mimo Big 4, které je mohou kdykoliv vytlačit z těchto pozic. Všichni jsme připraveni a máme hlad po dalších trofejích. To nás žene vpřed. Mnoho hráčů už zde vyhrálo všechno, chtějí ale vyhrávat víc a víc, to je to, proč jsou v Manchesteru,“  zakončil svůj proslov Berba.

Video Dimitara Berbatova můžete shlédnout na oficiálních stránkách tady.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.