Fergie hráčům věří, co fanoušci?

Manažer United Sir Alex Ferguson prohlásil, že je s přestupním létem spokojen stejně tak jako s týmem, který má k dispozici. Najdete zde i soupis všech transferů, které se v Manchesteru udály toto léto.

Přestupové okno se úderem 18. hodiny uzavřelo, což znamená konec všem přestupům. Konec Alespoň do 1. ledna, kdy se opět otevře. Letošní léto bylo z pohledu Manchesteru United poznání klidnější, než loňský poslední hektický den, během něhož Sir Alex Ferguson dokončil přestup Dimitara Berbatova. Letos totiž Fergie oznámil konec veškerého nakupování už na začátku srpna a svému slovu dostál až do konce. Ferguson přivedl pouze 2 zkušené hráče a 3 mladé naděje, přesto prohlásil, že je s týmem spokojený a šťastný. Ale po odchodech Carlose Teveze a C.Ronalda se nabízí otázka, jestli to fanoušci cítí stejně?

„80 milionů liber, které nám vyplatil Real Madrid za Ronalda stále máme a rozhodně se nevypařily, jak si mnoho fanoušků myslí,“ prohlásil Sir Alex. „Nemusíte ale náhle shazovat naši přestupovou politiku kvůli jednomu nepovedenému zápasu na Turf Moor,“ pokračoval. „Už jsem dávno vysvětlil naši politiku a svou důvěru v tým s několika novými tvářemi. Když se některý náš hráč zraní, jsou tu další kteří ho hned zastoupí. Od tohoto nehodlám upustit ani v budoucnu. Vím, že máme ten pravý tým.“

Tato politika je chvályhodná a ani letos Ferguson nenakupoval hráče starší 25ti let. Vrcholem jeho snažení je potom prodej C.Ronalda, kterého přivedl za 12 milionů a o šest let později prodal za 80 milonů. Ačkoliv Sir Alex vypadal v průběhu léta jako úvěrová banka, od svého postoje neupustil a předražené hráče na Old Trafford nepřivedl. Pokud se jedná o hráče v týmu, pravdu má vždy manažer. Ferguson dává šanci mladým, protože velice dobře ví, že velké jména nezaručují úspěchy. V posledních dvou letech přivedl do svého týmu celou řadu mladých hráčů, kteří se dokázali dostat o několik ševelů ve výkonnosti výš, a proto má letos Ferguson k dispozici celou řadu fotbalistů. Otazník ale visí nad několika členy kádru. Anderson, Ben Foster, Nani, Obertan, dvojčata,  Macheda nebo Welbeck. Většina z nich je mladších 23 let a ani u nově příchozího Antonia Valencii tomu není jinak.

United se ale naopak musí vyrovnat i s přicházejícími odchody hráčů jako Neville, Giggs, Scholes, Sar a svého důchodového věku pomalu ale jistě dosahuje i Rio Ferdinand. Výsledkem toho je, že Ferguson nemá k dispozici 11 hvězd jako tomu bylo v minulosti. V současnosti prakticky jenom Vidič, Ferdinand a Rooney mohou být nazýváni superhvězdami, pokud okolo nich Ferguson postaví mladý tým bez Giggse a spol. Střed hřiště vyvolává asi největší obavy. Je zde plno skvělých a vyrovnaných fotbalistů, ale žádný top playmaker. Také je stále aktuální otázka, jak se hráči vyrovnají s odchodem Ronalda, mohli jsme ale vidět nejednou už v tak krátké době po začátku sezony, že se podaří ho nahradit.

Je zde hodně neznámých, je zde hodně rizika. Možná se Fegie mohl více ponořit do transferů, nicméně si myslím, že mu všichni po určitém čase dáme zapravdu, stejně jako tomu bylo už nesčetněkrát v minulosti.

Přehled transferů Manchesteru United:

Příchody: Michael Owen (Newcastle)- zadarmo

                  Mame Biram Diouf (Molde FK)- 4 mil.

                  Gabriel Obertan (Girondins Bordeaux)- 3,1 mil.

                  Luis Antonio Valencia (Wigan)- 16,8 mil.

                  Příchody celkem: 23,9 milionů liber

Odchody: Cristiano Ronaldo (Real Madrid)- 83,7 mil.

                  Richard Eckersley (Burnley)- částka ještě nebyla stanovena, stanoví ji arbitráž

                  Fraizer Campbell (SAFC)- 3,6 mil.

                  Manucho (Real Valadollid)- 2,4 mil.

                  Lee Martin (Ipswich Town)- 2 mil.

                  Craig Cathcart* (Newcastle Utd.)- zadarmo

                  Daniel Drinkwater* (Huddersfield Town)- zadarmo

                  Tom Heaton* (QPR)- zadarmo

                  Scott Moffatt* (Altrincham FC)- zadarmo

                  Tom Cleverley* (FC Watford)- zadarmo

                  Danny Simpson* (Newcastle Utd)- zadarmo

                  Rodrigo Possebon* (Sporting Braga)- zadarmo

                  Odchody celkem: 91,7 milionů liber

Pozn.: hráči označeni * odešli pouze na hostování.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.