Whiteside: United mají vyrovnanou zálohu

Bývalý hráč Manchesteru z let 1982-1989 se kladně vyjádřil ke složení záložní řady pro letošní sezonu a myslí si, že bude dostatečně konkurenceschopná i proti těm nejlepším týmům.

Když se rozladěný Arséne Wenger po zápase vyjadřoval o záškodníkovi v záložní řadě United, který s svými kousavými zákroky znepříjemňoval život hráčů Arsenalu, nemohl být jím nikdo jiný, než „nový Roy Keane“. Boss Arsenalu sice v rozhovoru pro média odmítl sdělit jméno onoho hráče, nicméně po vyřčení jména Darren Fletcher jedním z novinářů, jakožto možného kandidáta, se jenom pousmál a diplomaticky se vyhnul odpovědi. Bylo ale očividně jasné, že právě tento skotský reprezentační kapitán a hnací motor United přiváděl manažera Arsenalu ke zlosti. Fletcherův výkon byl pro mnohé taky zavzpomínáním na staré časy, během nichž nebyla nouze o střety mezi Royem Keanem a Patrickem Vieirou. Oba se v surových zákrocích přímo vyžívali. Darren odevzdal v sobotu na hřišti to nejlepší a nedával prakticky po celých 90 minut ani centimetr prostoru jak pro útočníky, tak pro záložníky Gunners. Arsenal sice ovládal střed pole, nicméně díky Fletchovi to neměli v kombinaci tak jednoduché a nebýt něho, tak dnes v novinách čteme články naprosto opačné a možná by se mluvilo i o krizi United. Zatímco se ale Darren Fletcher čím dál více stává nedílnou součástí základní sestavy, Norman Whiteside si myslí, že záložní řada United je velmi vyrovnaná.

„Lidé mluví o Frankovi Lampardovi z Chelsea nebo Stevenu Gerrardovi z Liverpoolu, ale nemyslím si, že United mají nějakého hráče, který o hlavu ční nad ostatními,“ řekl Norman pro MEN Sport při slavnostním otevření sázkovky Paddy Power v Piccadilly Plaza.

„To ale není kritika, to je plus. Není tu jeden hráč na vyšší úrovni než druhý. Jsou to všichni skvělí záložníci, kteří se výborně doplňují,“ pokračoval.

„Zkušenostmi je záloha United stejně dobrá jako kterákoliv jiná v zemi, co do počtu takových hráčů pravděpodobně nejlepší. Sir Alex má několik talentovaných hráčů k dispozici, ale nemá nikoho jako byli Bryan Rondon nebo Roy Keane. Kvalita je neoddiskutovatelná, ale hráč, který vyčnívá tu prostě není. Tito dva šéfovali středu pole dříve, v současném týmu tam nikoho takového nevidím. To ale nemusí být achillova  pata. To si nemyslím."

„Fergie rád rotuje hráče v záložní řadě a docela se mu to daří. Dokáže pro každý zápas zvlášť vybrat ty pravé hráče. Na tom není nic špatného. Už jenom to, jak dlouho Manchester trénuje je důkaz toho, že dokáže skoro pokaždé najít tu správnou sestavu. To je to, co mu přináší ovoce. Je to sice ošemetná věc dát šanci pokaždé někomu jinému, pokud ale můžete vybírat z různých hráčů pro každý zápas zvlášť, může to fungovat. Střed hřiště bude mít Manchester i letos velmi konkurenceschopný.“

„Je zde mnoho hráčů, kteří mohou týmu přispět. Paul Scholes a Ryan Giggs mají stále co nabídnout. I když odehrají pouze čtvrtinu zápasů, jsou skvělí. Doufám, že podobně dobří budou i Nani s Andersonem. Jsou na Old Trafford už dva roky a zatím zažili naprosto rozdílné osudy.“

„Cristiano Ronaldo v tomto vrhal stín na ostatní hráče United, s tímto už se ale všichni vyrovnali. Nani i Anderson v souvislosti s tímto odchodem mluvili o své příležitosti. Ta nyní přišla a musí ji využít. Myslím, že je uvidíme mnohem silnější než loni. Je to pro ně důležitá sezona, musí ukázat proč do nich Ferguson tolik investoval,“ zakončil celý rozhovor Whiteside.

 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.