Fletcher: Měl jsem štěstí

Kapitán skotské reprezentace a neodmyslitelný hráč Manchesteru si myslí, že sobotní vítězství nad Arsenalem bylo hlavně díky štěstí.

Darren Fletcher prozradil, že pro domácí porážku od Arsenalu, kdy první gól vstřelil Andrej Aršavin, by nebyla žádná omluva. Skotský záložník musí do konce života žít s vědomím, že díky červené kartě právě v zápase s Arsenalem v semifinále Ligy Mistrů si nemohl zahrát finále. Fletcher vše ale vzal statečně a odmítá být tímto zdrcený. Po zákroku na Aršavina se dokonce málem historie opakovala, rozhodčí ale nezapískal. „ Měl jsem povinnost takto zakročit a cítil jsem, že jsem zasáhl míč,“ řekl Fletcher. „Možná mám ale štěstí na úkor toho, co se loni v semifinále Ligy Mistrů stalo. I takovéto věci se ve fotbale stávají, zasáhl jsem balon i hráče, ale v zápalu hry si nejste 100% jistí,“ dodal.

Po ztrátě míče od Darrena se dostal Aršavin do dobré pozice a taky že jí náležitě skvělou střelou využil, Ben Foster byl bezmocný. Bylo to ale to jediné, co Fletcher udělal v celém zápase zle a potvrdil svoji skvělou reputaci a neustálý růst v jednoho z nejvlivnějších hráčů Premier League. Arséne Wenger se opět podivoval, jak mohl dalkeithský rodák nedostat ani jednu žlutou kartu za asi 20 faulů, kterých se během zápasu dopustil. Což je fakt, Fletcher skvěle vyztužuje zadní řady United a dokonce je čím dál více kreativní i směrem dopředu. „Baví mě hrát proti Arsenalu, snažil jsem se o obvyklou věc, tlačit na soupeře a postupně zvyšovat tempo hry. Napadal jsem a fauloval jsem soupeře, aby měli spoluhráči více klidu a mohli hrát lépe. Není to nic jiného oproti jiným zápasů, ale v takovýchto velkých zápasech musíte ještě více přidat.

Fletch ale nadále zdůrazňuje i rozumný přístup k bránění. Reaguje hlavně na situaci, kdy v nastavení se hrnuli čtyři hráči United dopředu za další brankou a po ztrátě míče z protiútoku vstřelil vyrovnávající gól Van Persie, naštěstí pro Manchester z ofsajdu. „Byly to velké emoce, nechali jsme se unést fanoušky. Sice jsme zvítězili, ale měli jsme obrovské štěstí, protože jsme ho málem zahodili.“

Na závěr Darren okomentoval i penaltu Wayna Rooneyho, kde podle něj zvítězil rozum poté, co odešel Ronaldo a penaltu neproměnil ani Michael Carrick proti Burnley. „Máme v týmu hodně hráčů, kteří dokážou dát gól z penalty. Wayne ale rád kope penalty, prostě si vzal míč a dal branku, doufejme, že v tom bude pokračovat,“ zakončil Fletcher.

 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.