Ferguson varuje před soupeři United

Sir Alex Ferguson se bezprostředně po losu základních skupin Champions League vyjádřil k soupeřům svého týmu v základní skupině

 Jak již všichni dobře víte, pocestuje Manchester United v rámci skupiny „B“ do Turecka, Ruska a Německa. Soupeři Manchesteru United totiž budou nevyzpytatelné týmy Besiktase Istanbul, nedávného vítěze poháru UEFA CSKA Moskva a německého mistra Wolfsburgu, který se opírá především o skvělé výkony svých útočníků Džeka, Grafiteho a nově také všem dobře známého Obafemi Martinse, který se tak na hřišti potká se svým bývalým spoluhráčem Michaelem Owenem.

Los sice přisoudil Manchesteru podle jmen poměrně jednoduché soupeře, manažer Alex Ferguson však varuje před jejich kvalitami. Navíc se obává nepříjemností, které Manchesteru United vzniknou z důvodu dlouhého cestování do Moskvy a Istanbulu. Manchester totiž bude hrát v Turecku, aby jen pár dní poté přivítal na Old Trafford v derby Manchester City. To však není jediná nepříjemnost. Jen čtyři dny po návratu z Moskvy totiž svěřenci Sira Alexe nastoupí k veledůležitému utkání proti Liverpoolu. A právě toto cestování přidělává mnohým včetně Sira Alexe vrásky na čele.

„Los je těžký a pro nás to znamená velký závazek, my musíme zvládnout všechny zápasy a to především ty v Moskvě a na Besiktasi,“ glosuje stav věcí manažer Rudých ďáblů.

„CSKA Moskva šel v posledních letech hodně nahoru a důkazem toho jsou jeho výsledky na evropské pohárové scéně. Zápasy v Turecku byly vždy velmi obtížné, takže ani zápas s Besiktasem nebude procházka růžovým sadem. Jsem si také vědom kvalit Wolfsburgu, díky kterým tento dosud neznámý a nepříliš úspěšný klub dokázal vyhrát tak kvalitní soutěž, jakou bezesporu je německá Bundesliga.“

Osobně si myslím, že pro hráče Manchesteru United bude opravdu mnohem větším soupeřem než týmy ze základní skupiny vzdálenost, kterou budou muset neustále překonávat. Program je náročný, navíc se mohou projevit sice drobné, ale přesto nezanedbatelné časové posuny a čas strávený na cestách. Při šíři kádru Manchesteru United to však snad nebude problém, a pokud si hráči Manchesteru zajistí postup v prvních třech zápasech, neměli by mít s nepříjemným losem výraznější potíže.

 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.