Manchester bude cestovat

Dnešní los přisoudil fotbalistům Manchesteru papírově slabé soupeře, nicméně jejich zeměpisná šířka není pro United žádný med. Red Devils čeká výlet do Ruska, Turecka a Německa.

Dnes v podvečer, konkrétně v 18:00 se upřely zraky všech fotbalových fanoušků na Monako, kde byly vylosovány základní skupiny Ligy Mistrů a také vyhlášeni nejlepší hráči na jednotlivých postech za ročník uplynulý. Nejlepším brankářem byl dle očekávání vyhlášen Edwin van der Sar, který tak ukončil dvouleté kralování Petra Čecha. Nejlepším obráncem se v konkurenci Carlose Puyola, Nemanji Vidiče nebo Gerarda Piqueho stal trochu překvapivě John Terry. Tato dosti nepochopitelná volba vyvolala nejednu negativní reakci s výjimkou modré poloviny Londýna. Kterýkoliv jiný nominovaný by si cenu zcela určitě zasloužil více. Naopak u vyhlášení nejlepšího záložníka a útočníka šlo o pouhou formalitu a ceny pro nejlepší hráče na této pozici si odnesli Lionel Messi a Xavi. První jmenovaný se dokonce stal nejlepším hráčem uplynulého ročníku celkově a nahradil tak na trůnu Cristiana Ronalda.

Samotné losování nabídlo celou řadu osudových střetnutí. Van der Sar, který jakožto nejlepší brankář losoval z hráčů jako první vytáhl balonek s kartičkou Manchesteru United hned na třetí pokus a lišáckým pohledem do kamery jako by říkal: „To umím losovat, co?“ Celý první koš, resp. jeho dolosování tedy pro fanoušky United už proběhl poměrně nudně a za zmínku stálo zastavit se nad tím, do jakých skupin byli přiřazeny zbylé anglické týmy. Poté co se ale losování ujal uklouznuvší nešika předloňského finále John Terry. V ten moment se začaly v Monaku dít konečně pořádné věci. Terry je na toto zřejmě přirozený talent a ví jak diváky připoutat k obrazovkám, a to tentokrát nemluvím o padání při penaltě. Do skupiny k FC Barcelona totiž vytáhl Inter Milán a opět tedy dojde k souboji Ibrahimoviče s Eto´em, tentokrát ovšem v obráceném gardu. Další zajímavý souboj nabídne třeba AC Milán s Realem Madrid kam zamířila první velká ryba Florentina Pereze v letošním létě- Kaká. Co je ovšem důležitější, z druhého koše jsme dostali CSKA Moskva, tým z ruského hlavního města, za který sedí na tribuně i český reprezentant Tomáš Necid. V dalším losování už prakticky nebylo podstatné koho nám los přisoudí, protože výkonnostně jsou na tom všechny týmy velmi podobně. Nakonec nám štěstěna v podobě Xaviho s Messim přiřadila turecký Besiktas Istanbul Tomáše Sivoka a Filipa Hološka a konečně také loňského bundesligového mistra Wolfsburg, jehož dres obléká vicemistr světa do 20ti let Šimůnek a slovenský fotbalista Pekarík.

Na papíře vypadají naši soupeři velmi jednoduše, ovšem na pohled druhý se nám postaví přední turecký klub, který se pravidelně dostává v evropských pohárech hodně daleko,  současný německý mistr z Wolfsburgu, který dokázal udržet pohromadě smrtící útočné duo Džeko- Grafite- Misimovič, kteří loni nastříleli 80% všech branek Wolfsburgu a dokonce se této trojici dostalo posílení, když z Newcastelu přestoupil Obafemi Martins. Největší oříšek pro United bude ale zřejmě znamenat ruský CSKA Moskva, vítěz poháru UEFA v roce 2005. Ruská liga v posledních letech prodělala obrovský vzrůst a už dnes ji můžeme zařadit mezi top 6 lig v Evropě. CSKA má ve svém týmu mnoho skvělých hráčů, namátkou jmenuji brankáře Akinfeeva, Alana Dzagoeva, jenž je obrovský ruský talent, útočníka Vágnera Love nebo Daniela Carvalha. Jednoduché to rozhodně nebude, pokud navíc uvážíme, že Manchester je při výjezdu za La Manche poloviční a naši soupeři budou zejména na domácí prostředí spoléhat, vychází mi z toho těžká skupina. Nutno ale jedním dechem dodat že velmi dobře hratelná, a proto bude záležet pouze a jen na hráčích Manchesteru, jak se popasují s výjezdy prakticky přes celou Evropu do mrazivého Ruska, hektického Turecka nebo do Německa, jehož týmy jsou doma velmi silné. Věřme, že se nám podaří probojovat do Madridu, kde 22.května zvedneme nad hlavu celkem čtvrtou trofej pro vítěze nejprestižnější klubové soutěže. Cesta tam je ale velmi dlouhá…

Los základních skupin Ligy Mistrů:

Skupina A: Bayern Mnichov, Juventus, Bordeaux, Maccabi Haifa.
Skupina B: Manchester United, CSKA Moskva, Besiktas, Wolfsburg.
Skupina C: AC Milán, Real Madrid, Marseille, FC Curych.
Skupina D: Chelsea, Porto, Atletiko Madrid, APOEL.
Skupina E: Liverpool, Lyon, Fiorentina, Debrecín.
Skupina F: Barcelona, Inter Milán, Dynamo Kyjev, Rubin Kazaň.
Skupina G: Sevilla, Rangers, Stuttgart, Unirea Urziceni.
Skupina H: Arsenal, Alkmaar, Olympiakos, Standard Lutych.

 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.