United na los připraveni

Dnes v 18:00 proběhne los dalšího ročníku Ligy Mistrů. Koho mohou dostat United do skupiny?

Dnes je to právě 92 dní od hořkého zklamání v podobě porážky ve finále Ligy Mistrů v Římě od katalánského klubu FC Barcelona. To už je ale dávná minulost a právě dnes začne cesta do Madridu, kde se odehraje ten příští finálový zápas. V Monaku se dnes sešli všichni představitelé zainteresovaných klubů a představitelů UEFA, aby proběhl los Ligy Mistrů pro sezonu 2009/2010. Manchester patří podle bookmakerů mezi čtyři hlavní kandidáty na mistrovskou trofej, kterou nad hlavu zvedne vítěz 22.května na Santiago Bernabeu, kdy se finále poprvé odehraje v sobotu oproti klasické středě, jak tomu bývalo v minulosti. Mezi zbylé kandidáty a největší aspiranty na titul v oné čtveřici doplňují Manchester FC Barcelona, Real Madrid a Chelsea. Sám Dimitar Berbatov už své stanovisko všem objasnil už dříve. „Po tom, co se stalo loni jsme ještě více odhodlaní tuto trofej vyhrát. Pro mě to bylo obzvlášť frustrující, protože jsem nebyl u památného finále v Moskvě. Letos je náš cíl se opět probojovat do finále v Madridu, je to veliký a nádherný stadion a bylo by skvělé zde vyhrát. Je mnoho skvělých týmů se skvělými hráči, kteří chtějí vyhrát, ale pokud vyslovíte jméno Manchester United, vzbuzuje to u lidí respekt. Nikdo proti nám nechce hrát.“

První zápasy se sehrají 15. a 16. září. Po včerejších posledních pěti postupujících, jimiž se staly celky Arsenalu, Stuttgartu, Atlética Madrid, APOELu Nikósie a Debrecínu známe tedy jména všech a týmy byly do košů nasazeny následovně:

Koš první:

Barcelona (Špa), Chelsea (Ang), Liverpool (Ang), Manchester United (Ang), AC Milán (Ita), Arsenal (Ang), Sevilla (Špa), Bayern Mnichov (Něm)

Koš druhý:

Lyon (Fra), Inter Milán (Ita), Real Madrid (Špa), CSKA Moskva (Rus), FC Porto (Por), AZ Alkmaar (Niz), Juventus (Ita), Rangers (Sko)

Koš třetí:

Olympiakos (Řec), Marseille (Fra), Dinamo Kyjev (Ukr), Stuttgart (Něm), Fiorentina (Ita), Atlético Madrid (Špa), Bordeaux (Fra), Besiktas (Tur)

Koš čtvrtý:

Wolfsburg (Něm), Standard Lutych (Bel), Maccabi Haifa (Izr), FC Zurich (Švý), Rubin Kazaň (Rus), Unirea Urziceni (Rum), APOEL Nikósie (Kyp), Debrecín (Maď)

 

Českých fotbalistů se tedy v letošním ročníku Ligy Mistrů představí pouze deset. A sice Rosický (Arsenal), Ujfaluši (Atlético), Plašil (Bordeaux), Šimák (Stuttgart), Čech (Chelsea), Sivok (Besiktas), Grygera (Juventus), Jankulovski (AC Milán), Šimůnek (Wolfsburg) a Necid (CSKA). Slovenské fotbalisty budeme mít možnost vidět 4. Hološko (Besiktas), Pekarík (Wolfsburg), Škrtel (Liverpool) a Breška (Nikósie).

 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.