Pallister: Rooney ukáže velké věci

Bývalý obránce Manchesteru United, Gary Pallister, promluvil s obdivem o mladém útočníkovi Wayne Rooneym.

Wayne Rooney vstřelil v této sezóně ve čtyřech zápasech už čtyři góly a zdá se, že jeho forma je skvělá. Je to i zásluha toho, že se Wayne Rooney vrátil na své oblíbené místo v sestavě, a to na pozici středního útočníka.

Před touto sezónou byl Rooney pasován na hráče, který dokáže nahradit góly Cristiana Ronalda a Carlose Teveze, kteří z týmu zmizeli. Jak se zdá, Rooney tuto úlohu zatím splňuje a má veškeré předpoklady proto, aby se na tom nic nezměnilo. 

Bývalý obránce Manchesteru United, Gary Pallister se domnívá, že sázka na Rooneyho byla tou správnou a očekává, že se od mladého forwarda Rudých ďáblů v této sezóně dočkáme velkých věcí.

„Velebím den, kdy si Sir Alex Ferguson uvědomil, že místo Wayna Rooneyho je ve středu útoku. To je totiž přesně to místo na hřišti, z kterého je Wayne nejnebezpečnější. Je to přesně ta pozice, kde ho nechtějí soupeřovi obránci mít. Wayne je ve středu útoku nesmírně silný a právě odtamtud je schopen zasazovat obraně soupeře nevýslovně tvrdé údery. Je skvělé mít v týmu hráče, který se snaží pro tým odvést všechno, obětovat se pro něj a celou svou osobnost a schopnosti vložit do společného fondu Manchesteru United. Wayne Rooney si nikdy nevymýšlel, kde chce hrát, prostě hrál tam, kde mu manažer řekl. Ať ve středu útoku, ať na křídle, všude se snažil odevzdat pro tým maximum. Jediné, co udělal před začátkem sezóny je, že vzkázal Siru Alexovi, že jeho místo je ve středu útoku, a že právě odtud je schopen nejvíce potrápit obranu soupeře. A měl pravdu.“

Gary Pallister nezastavil smršť komplimentů ani v druhé části rozhovoru, kdy na adresu Rooneyho poznamenal: 

„Nemohu si vzpomenout na žádného hráče, proti kterému, nebo s kterým bych nastupoval, a který by byl podobný Rooneymu. Je neuvěřitelné sledovat, co dokáže. A to je mu teprve 23 let. Stále mu chybí tři nebo čtyři roky do vrcholu jeho kariéry. Pokud tedy bude pokračovat v nastoupeném vývoji, bude schopen neskutečných věcí. Je typem hráče, který potřebuje výzvu. A tu mu poskytl odchod Cristiana Ronalda z týmu. On není tím typem hráče, který by chtěl získat Zlatý míč či Zlatou kopačku. On je typem hráče, který chce se svým týmem vyhrávat trofeje. O to mu jde v první řadě. Nebudu pokračovat v dalších komplimentech. Už jich zaznělo dost. Stačí když poznamenám, že Wayne je nesmírně hladový po úspěších a má veškeré schopnosti k tomu, aby jich dosáhl.“

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.