Rio věří všem!

Zraněný stoper Manchesteru United, Rio Ferdinand, se domnívá, že jeho spoluhráč Michael Owen se v nejbližší době rozstřílí, dále uvádí, jakým přínosem pro tým je Dimitar Berbatov a také hájí rozhodnutí svého kouče, Sira Alexe Fergusona

Rio Ferdinand se domnívá, že gól, který vstřelil Michael Owen minulou středu do sítě Wiganu mu pomůže k tomu, aby se začal prosazovat pravidelně a vstřelil v této sezóně velké množství gólů. Zatímco někteří fanoušci zlomili nad Michaelem po jeho prvních nepodařených zápasech ligového ročníku, kdy Michael neproměňoval velké šance, hůl, Rio Ferdinand ani okamžik nepochyboval o tom, že se Michael dokáže prosadit. Nakonec se to stalo ještě předtím, než se mu nasčítalo 90 minut v ligovém ročníku. Pozitivní také je, že se mu podařilo vstřelit gól z asi nejtěžší pozice, ve které se Michael v dosavadním ročníku PL dostal ke střele.

Rio poznamenal: „Myslím si, že ten gól ho katapultuje ke skvělým výkonům, díky nimž vstřelí další a další branky.“

Rio Ferdinand se také vyjádřil k často kritizovanému útočníkovi Dimitaru Berbatovovi, kterému fanoušci často zazlívají malé zaujetí hrou a malou snahu obětovat se pro tým: 

„Lidé říkají o Dimitarovi různé věci, ale já vám mohu říct, že on je na tréninku vždy první, ale jako poslední ho opouští. Dimitar je naprostým profesionálem, který chce své schopnosti plně odevzdat do služeb Manchesteru United. Možná není jako Wayne Rooney, který se po hřišti pohybuje rychlostí 100 mil za hodinu po celých devadesát minut. On dělá vše po svém, ve svém čase a svým tempem. Ale právě to je pro náš tým velice důležité. Jeho styl je nenapodobitelný. Nemůžete vyhrát ligu s 11 totožnými hráči. Variabilita je potřebná. A Dimitar vnáší do naší hry variability až až.“

Rio se také vyjádřil k přestupové politice klubu a Sira Alexe Fergusona a vyjádřil se, že nemá žádný strach z menší přestupové aktivity SAFa na letním trhu, a to i přesto, že klub opustili skvělí hráči, za které velká část veřejnosti očekávala adekvátní náhrady.

„Manažer je neuvěřitelně inteligentní a má zkušenosti jako nikdo jiný. Mám absolutní víru v jeho schopnosti. Nehledal náhrady za Ronalda či Teveze. On hledal hráče, kteří budou potřební pro Manchester United jako tým. Manchester United je týmem, který v posledních sezónách vyhrál vše, co se vyhrát dalo. Nikdy nebyl týmem jednoho muže a nikdy nebude. Proto je tak úspěšný,“ uzavřel nesmírně rozumně uvažující Rio Ferdinand.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.