Záložníci Manchesteru střílí slepými

Velká limuzína Sira Alexe Fergusona má dost možná hned na začátku cesty problémy s motorem. Čím to, že záložníci ne a ne dát branku dokonce ani z penalty?

Hráči Manchesteru sice svým gólostrojem ve druhém poločase proti Wiganu umlčeli své kritiky a nespokojené fanoušky, nicméně z globálního pohledu je jejich produktivita zejména v záložní řadě tristní. Neproměněné šance proti Valencii v generálce na Community Shield, v samotném poháru další neproměněné stoprocentní šance, proti Brums matný výkon zachráněný podařenou akcí Wazzy a vyvrcholení střelecké nemohoucnosti- zápas na Turf Moor proti Burnley. Středová formace byla Sirem Alexem označena jako „minové pole“. „Máme pořád ten samý problém, co se středem hřiště. Máme tam tolik možností, že tu optimální nenalezneme možná ani do konce roku.“

Už se zdálo, že tyto starosti se z pohledu Sira Alexe vyřeší samy, když se objevily všem známé spekulace o Andersonovi a  Carrickovi. Vše započalo poté, kdy Carrick nebyl nominován pro úvodní zápas sezony s Birminghamem, což bylo údajně důsledkem roztržky Fergusona s Carrickem po prohraném zápase Community Shield. Ten si poté dokonce stěžoval na jednom fanouškovském fóru. „Michael Carrick není zraněný, musíte se zeptat ho a ne mě, proč není v týmu.“ Řekl Ferguson v jednom rozhovoru pro televizi.

Carrick zatím získal titul v každé sezoně od té doby co je u United, protože za 18 milionů liber přišel do Manchesteru v roce 2006. V posledních dnech se ale objevily spekulace, že jej údajně chce Ferguson vyměnit zpět na White Hart Lane za Luku Modriče a 10 milionů na dřevo. Začátek sezony pro Michaela nebyl ideální, protože odehrál své první utkání až proti Burnley, ve kterém navíc neproměnil penaltu. Podobné zvěsti se objevily i v souvislosti s Andersenem a jeho nespokojeností s vytížeností, ty už ale Anderson dementoval a uvedl na pravou míru. Zatímco neshody jsou ve fotbalovém prostředí běžné stejně tak, jako kdekoliv jinde na každém dalším pracovišti, je to zřejmě právě toto, co dělá Fergusonovi ten největší problém. Během tří zápasů ligy a jednoho zápasu Community Shield totiž v záložní řadě vystřídal 9(!!!) různých hráčů. To zahrnuje šest hráčů ve středu- Fletcher, Carrick, Scholes, Giggs, Anderson, Gibson a pět na křídlech- Park, Nani, Valencia, Giggs, Anderson. Ztím žádné kombo záložníků vyloženě nepřesvědčilo, nicméně nad všemi ční duo Fletcher- Scholes, které bylo u obou vítězných zápasů Premier League. Ti byli doprovázeni na křídlech Nanim a novou posilou Valenciou. Už sobotní zápas tedy může napovědět, co se to tedy v Manchesteru momentálně děje a právě záložní řada by měla být co možná nejsilnější. Proto nastoupivší hráči by měli být ti, na které se bude Ferguson spoléhat po celou sezonu. Arsenal a Manchester se spolu potkali v semifinále Ligy Mistrů a v záložní řadě se objevili vedle Fletchera i „neposlušní chlapci“ Anderson a Carrick. Nakonec z toho byla celková výhra 4:1. Sir Alex dokonce zkoušel na levém křídle Wayna Rooneyho, ale zdá se, že těmto zvrhlostem už nadobro odzvonilo.

Fletcher musí hrát. To je jasné snad každému fanouškovi United. Ferguson stále nemůže skousnout jeho vyloučení proti Arsenalu, díky němuž dostal jednozápasový trest a přišel tak o finále. Myslí si totiž, že sním by jsme neprohráli. Tento skotský reprezentant bude letos dost možná největší oporou United a manažer na něj bude poprávu spoléhat. Mnozí si v létě přáli příchod Riberyho, tento obchod ale utnuli sami Němci svým chováním. Dále se po zranění vrátí Owen Hargreavesa Fergusonovi opět přibude další hráč u kterého se bude nabízet otázka: „Kam s ním?“ Variant má Fergie skutečně mnoho ale jedna věc je už nyní jistá. Na takovéto chování jsme od hráčů United zvyklí nebyli a stejně tak Ferguson si nikdy nenechal kydat na hlavu. Jeho pozice není jednoduchá, má v týmu 20 skvělých hráčů, ale každý zápas jich může odehrát pouze 11. Všichni by si měli uvědomit, že jsou nahraditelní a žádný z nich není větší než klub sám. Ať se jedná o mladíky Andersona, reprezentanta Carricka, nebo třeba o legendu Wayna Rooneyho.

 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.