Anderson – spekulace pusťte k ledu

Anderson se rozhodl skoncovat se všemi spekulacemi, které ho neustále spojují s odchodem z Old Trafford

Bylo by také krajně překvapivé, aby na konci letního přestupového období klub opustil další hráč, a to zvlášť poté, co Sir Alex Ferguson veřejně vyhlásil, že již nehodlá kupovat žádného nového hráče. 

Anderson sice neodehrál bůhvíjak fantastickou loňskou sezónu, navíc se vyrojily mnohé spekulace o jeho hádce se Sirem Fergusonem po prohraném utkání Community Shield. Přesto se však jeho odchod jeví jako krajně nepravděpodobný. A ať si každý říká co chce, Anderson hraje v plánech Sira Alexe Fergusona pro tuto sezónu jistou, ač neznámou, roli a je tedy pravdě značně vzdálené předpokládat, že by se klub chtěl zbavit mladého, nadějného a navíc dobře hrajícího Brazilce, který na Old Trafford přišel teprve před dvěma lety, navíc za tehdy obrovský balík peněz.

Sám Anderson o svém možném odchodu poznamenal: „Samozřejmě, věřil jsem, že v utkání Community Shield nastoupím, ale to už je teď minulost. Je to pryč, a je to zapomenuto. Bylo mi jasné, že po odchodu Cristiana Ronalda se můžu dočkat mnohem většího prostoru na hřišti, kde bych mohl ukázat, co ve mně je. S tím jsem také vstupoval do předsezónní přípravy. Nicméně manažer se rozhodl, že nebudu na začátku sezóny dostávat tolik příležitostí hrát. Je to jeho rozhodnutí a mně nepřísluší s ním nebo s médii o tom diskutovat. Je to jeho rozhodnutí a on je tady šéf,“ uvedl pokorný Anderson.

„Manažer ode mě očekává větší úsilí a já to akceptuji. Protože prosadit se do základní sestavy takového týmu jakým je Manchester United je velká výzva a tvrdý oříšek pro každého hráče, nejen pro mě. O své místo na slunci se však poperu,“ zakončil mladý středopolař Manchesteru United.

Je tedy jasné, že Anderson z klubu odcházet nehodlá. Samozřejmě, není to vyloučeno, ale je to velice nepravděpodobné. Neumím si představit, jaká situace by musela nastat, aby Andy skutečně klub opustil. Ve hře je totiž příliš mnoho proměnných, které jeho odchod takřka vylučují. 

Za prvé, musel by ho chtít uvolnit klub, dále by musel chtít Andy odejít sám, Sir Alex Ferguson by musel sehnat odpovídající náhradu a v neposlední řadě, těžko říct, kdo by vyplatil Andersona ze smlouvy. 

Z mého pohledu se tedy věc jeví tak, že všímat si spekulací o údajné nespokojenosti hráčů nemá absolutně smysl. O Vidičovi a jeho manželce se také napsala spousta věcí, ale od doby, kdy Nemanja vyhlásil, že klub v žádném případě neopouští, vše utichlo. Doufám, že na našem webu tomu bude po této „novince“ nejinak.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.