Burnley vs. Manchester United – Review

S těžkým srdcem připíchávám toto review. Přeji příjemné počtení…

Zápas začal ve 20:45 SEČ a Manchester do zápasu vstupoval v roli jasného favorita

12 Foster, 22 O’Shea, 6 Brown (Neville), 23 Evans, 3 Evra, 13 Park, 16 Carrick, 8 Anderson (Valencia), 11 Giggs, 7 Owen (Berbatov), 10 Rooney

Sestava Burnley:

12 Jensen, 14 Mears, 5 Carlisle, 21 Bikey, 23 Jordan, 11 Elliott, 2 Alexander, 16 McCann, 20 Blake, 10 Paterson, 9 Fletcher

Utkání začalo a Manchester United se od prvních minut snažil přesvědčit o tom, že utkání proti nováčkovi z Burnley rozhodně nebere na lehkou váhu a chce ho rozhodnout hned v úvodních minutách. O tom dostatečně vypovídala akce ze 2. minuty, kdy se do šance cpal Michael Owen, který tentokrát dostal šanci od první minuty, nedostal se však k míči zavčasu a šance tak byla zmařena.

S narůstajícím časem se však na kopačky Manchesteru United začala lepit lehká nervozita, a to hlavně v podobě nepřesných přihrávek. Navíc ani herní systém a postavení hráčů, které zvolil Sir Alex Ferguson pro dnešní zápas nebylo zrovna šťastné. Na pravé straně zálohy totiž nastoupil Anderson, ale již od prvních minut bylo jasné, že jeho místo na hřišti je někde úplně jinde a táhlo jej to do středu hrací plochy. Tím vznikalo vakuum, do kterého se sice snažil vnést zdravý vzduch Evra, ale jelikož neměl s kým kombinovat, jeho akce většinou končily na kopačkách domácího týmu.

Hráči Burnley se v úvodních minutách do hry příliš nedostali a většinu času se pouze bránili útočným manévrům Manchesteru United. Ty však bohužel neměly efekt. O rozruch před brankou domácích se většinou staral i dnes velmi snaživý Rooney, který jistě chtěl vstřelit stý gól v dresu Rudých ďáblů. Jeho střely však daleko míjeli tři tyče svatyně domácích.

V 18. minutě přišel šok. Obrana Manchesteru nedokázala na několikrát zahrát balón do bezpečí, k odraženému míči se dostal Blake a nekompromisní střelou ho napálil do růžku branky bezmocného Fostera. 1:0 pro Burnley.

Po této studené sprše se hráči Manchesteru United pokusili o rychlé zvrácení výsledku, veškeré jejich snahy troskotaly na výborně a pozorně hrající obraně Burnley. Neprosadilo se postupně Rooney ani Park.

Šance na vyrovnání přišla ve 44. minutě. Evra přijal skvělou přihrávku od Owena, potáhl si míč, těsně před vybíhajícím gólmanem domácích si ho posunul dopředu, byl zkosen a rozhodší odpískal pokutový kop. K tomu se postavil Michael Carrick ale nabídnutou šanci trestuhodně zahodil. Do kabin se tak šlo za stavu 1:0 pro Burnley.

Kdo čekal, že do 2. poločasu provede Sir Alex Ferguson nějakou změnu, byl zklamán. Nevýrazně hrající Park, Owen a Anderson zůstali ve hře i nadále.

A kdo čekal, že Manchester United na svého soupeře vletí, byl také zklamán. Šancí na jedné či druhé straně bylo jako šafránu a ani jeden z týmů nepředváděl zrovna líbivý fotbal. Pouze skvělí fanoušci Burnley neustále podporovali své miláčky a zápas byl vlastně nejvíce jejich představením.

Po 60 minutách hry se Sir Alex přeci jen rozhodl oživit skomírající útočné snahy Manchesteru. Do hry poslal Valenciu s Berbatovem za nevýrazné a často chybující Andersona s Owenem. Hra Manchesteru United tímto střídáním přeci jen dostala jistý impuls a řád. Celý zápas skvěle odehrál Ryan Giggs a i v těchto chvílích, kdy Manchester United potřeboval vstřelit vyrovnávací branku byl mozkem a motorem týmu.

Zakončování útočných akcí na sebe vzal netradičně především Dimitar Berbatov, ale ani jedna z jeho tří šancí gólem neskončila.

Pozitivem bylo, že se na hřiště po zranění podíval konečně také Garry Neville, ale ani toto střídání ke gólu nevedlo.

V závěru zápasu jsme již sledovali pouze marné a platonické dobývání branky Burnley, ovšem z optického tlaku nedokázal Manchester United vytěžit žádnou pořádnou šanci. Když se neprosadil v sólovém úniku ani Giggs, bylo jasné, že zápas spěje k překvapivému, leč zřejmě zaslouženému rozuzlení.

Bohužel, to v co jsem až do nastavení nevěřil, se stalo skutkem. Manchester United nedokázal vstřelit ani branku a v druhém zápase letošní sezóny podlehl nováčkovi nejvyšší anglické soutěže 1:0. Gól domácího týmu vstřelil již v prvním poločase Blake.

Osobního hodnocení se rději zříkám. Emoce jsou přeci jen ještě příliš rozvášněné.