Owen má na to, aby se dostal na Mistrovství světa

Sir Alex Ferguson by rád viděl Owena hrát za národní tým na Mistrovství světa 2010 v Jižní Africe. To by znamenalo jedinné, a to že by měl Michael úspěšnou debutovou sezónu v dresu Rudých Ďáblů.

Nová letní posila už nehrála za Anglii od výhry nad Francií v březnu minulého roku. Od té doby vůbec nefiguroval na soupisce Capellova týmu. Ale díky překvapivému přestupu na Old Trafford a skvělé předsezónní přípravě, když nastřílel 4 góly, si ho najednou začíná trenér národního týmu všímat. Byl se například na 29letého útočníka podívat v posledním přípravném utkání proti Valencii. Přestože se Michaelovi nepodařilo skórovat, i když na to měl dost šancí, Capello by mohl být spokojený s jeho spoluprácí s dalším anglickým útočníkem Waynem Rooneym.

Sir Alex byl potěšený s Owenovým výkonem a prací na tréninku a cítí, že stejně tak jako bude užitečný pro United, má šanci si zajistit místo v letadle pro Světový šampionát, kam by se už Anglie měla bez problémů kvalifikovat. "Anglie nemá zásoby skvělých útočníků. Rooney je jedinný za posledních pár let, který je stabilním útočníkem. Už zkoušeli Heskeyho, Crouche, dokonce i Walcotta, ale je tam opravdu nedostatek kvalitních útočníku, a to dává Michaelovi šanci." řekl v pátek manažer United.

"Řekli jsme mu, ať si to tady užívá. Nevynechal ani jeden trénink a v zápasech se ukazuje ve skvělém světle. Převádí prozatím skvělé výkony, což je úžasné. Teď už je to pouze na Capellovi, jestli ho dokáže zaujmout, protože Michaelové jméno a reputace z minulosti mu místo na soupisce pro Mistrovství světa nezaručuje. Je to jenom o tom, jak se mu následující sezóna povede a doufejme, že mu pomůže se tam dostat."

Michael Owen 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.