Rio: Manchester United, to není jen jeden hráč

Stoper a kapitán Manchesteru United pro nedělní zápas s Chelsea vyslal směrem k soupeři varování

Rio Ferdinand vzkázal přes média hráčům i realizačnímu týmu Chelsea, že on a jeho spoluhráči rozhodně neberou nedělní zápas jen jako obyčejný „přátelák“, ale naopak, že udělají vše pro to, aby zvítězili a ukázali celému světu, že Manchester United je stále tím obávaným týmem ze severozápadního pobřeží Anglie, a to i po odchodu hvězd, jakými byli Cristiano Ronaldo a Carlos Tevez.

Zatímco ani boss Rudých ďáblů, Sir Alex Ferguson, ani manažer Chelsea, Carlo Ancelloti jsou ve svých vyjádřeních poměrně opatrní, Rio Ferdinand naplno říká a upozorňuje, že tento zápas nebude ani tak o výsledku, jako o tom, zda Manchester United potvrdí, že je stále obávaným anglickým celkem a jeho hráči postrachem všech obran. 

Zatímco Ronaldův odchod je z hlediska fanoušků v pořádku, jelikož jeho důsledky byly změkčeny sumou peněz, kterou za něj Manchester vyinkasoval, odchod Carlose Teveze, možná by bylo lépe napsat zběhnutí, ke konkurenčnímu Manchesteru City stále vyvolává diskuze a zanechal po sobě na OT hořkou příchuť.

Samozřejmě, Ronaldovy góly a skvělá křídelní hra, Tevezova dravost a schopnost rozhodovat zápasy, to bude chybět. 

Jak ale upozorňuje hvězda Manchesteru United, Rio Ferdinand, tým se s podobnými odchody již nesčetněkrát vypořádal, a nutno podotknout, že bez větších problémů. Vzpomeňme jen odchody Ruuda van Nistelrooye, Roye Keana či Davida Beckhama. Stoper Rudých ďáblů předpokládá, že se scénář příliš nezmění a Manchester nebude mít v nové sezóně problém dosáhnout na nejvyšší mety.

„Je nás zde několik, kteří už tu nějaký ten pátek působíme. Zažili jsme mnoho odchodů i příchodů,“ řekl Ferdinand.

Nejen my, celý tento klub zažil spoustu odchodů i příchodů, ale je stále tím stejným, silným a slavným Manchesterem United.“

Hráči jako Anderson jsou podle Ferdinanda připraveni zacelit mezeru po Ronaldově odchodu a podle Ria se jim to bezpochyby velmi brzy povede.

„Vítězství v Superpoháru pro nás může mít dvojnásobnou cenu. Porazíme Chelsea a tím jí podáme jasný důkaz o naší síle, navíc se přesvědčíme, že naše hra je po odchodech velkých hvězd stále na vysoké úrovni, s kterou můžeme konkurovat všem klubům světa.“

Před začátkem sezóny přivedl SAF hráče jako Antonia Valenciu či střelce Michaela Owena, aby dokázali zacelit mezeru po letních odchodech. Jak ale sám Sir Alex doufá, nebudou to jen tito dva hráči, na kterých bude ležet tíha odpovědnosti. K nim se připojí i Dimitar Berbatov či Wayne Rooney a gólový příspěvek se čeká i od většiny záložníků. 

SAF musí před nedělním zápasem řešit také jedno dilema. Koho postavit do brány…Možnými variantami jsou Ben Foster a Tomasz Kuszczak. Předpokládá se však, že příležitost dostane Foster.

Na straně Chelsea se jako nejvýznamnější ukazuje angažování Carla Ancelottiho ke kormidlu Chelsea. Protřelý kouč, který v minulosti dovedl AC Milán ke dvěma vítězstvím v Lize Mistrů a přidal i úspěchy na domácí, italské ligové scéně, ohromil ruského majitele Chelsea, Romana Abramoviče tak, že ten mu nabídl místo na lavičce Chelsea.

Zde je Ancelottiho vyjádření k nedělnímu zápasu: „Myslím si, že jsme připraveni vstoupit proti Manchesteru United do nové sezóny. Bude to velmi těžký zápas, ale jsme nadšení, že ho můžeme sehrát na místě jako je Wembley.“

„Bude to můj první zápas ve Wembley. Rozhodně ho neberu jako přátelský. Ten zápas je pro nás velmi důležitý. Hrajeme proti velkému týmu. Vždyť minulý rok byl ve finále LM. Máme před nimi respekt, ale chce vyhrát. Chceme na hřišti ukázat svoji kvalitu.“

Carlo Ancelotti se v zápase pravděpodobně bude muset obejít bez lehce zraněného ruského záložníka Yuri Zhirkova, který doléčuje zranění kolene. Zdravotní problémy se však objevily i v kádru Manchesteru United. Zranění si léčí Nemanja Vidic, Wes Brown a také nizozemský brankář Edwin van der Sar.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.