Review: Manchester United – Valencia 2:0

V oficiálně posledním přípravném zápase dokázali fotbalisté Manchesteru United zvítězit od dva góly nad španělskou Valencií. O vítězství se nejvíc zasloužila nová posila Antonio Valencia, která připravila oba góly anglického týmu.

Základní sestava, kterou poslal na hřiště Alex Ferguson, byla ve složení:

Foster – Da Laet, Ferdiand, Evans, Evra – Valencia, Carrick, Flecther, Tošič – Rooney, Owen

Poprvé tak spolu od začátku nastoupila útočná dvojice Owen – Rooney. Důvod jejich společného zařazení mohl být ten, že Michael Owen usiluje o povolání do národního týmu, kde je právě Wayne útočník číslo jedna. Na Old Trafford navíc jako divák zasedl také trenér Albionu Fabio Capello.

Jedenástka Valencie vyběhla takto: César – Bruno, Navarro, Dealbert, Mathieu – Joaquín, Baraja, Albelda, Michel – Mata, Villa

Před zápasem si zraněný Edwin van der Sar převzal zlaté rukavice pro nejlepšího brankáře a Nemanja Vidič ocenění pro nejlepšího hráče.

Zápas zahájili výkopem fotbalisté United. Jako první se ke střele propracoval v 2. minutě Villa poté, co míč ztratil De Laet, střílel ale mimo.

V 6. minutě se De Laet zaskvěl skvělým přízemním centrem na nabíhajícího Rooneyho, ten ale v obrovské šanci minul branku. Další Rooneyho akce po centru přišla na konci 12. minuty, hlavičkoval ale opět mimo konstrukci Cesara Sancheze.

Ve 20. minutě přišla první obrovská šance pro Michaela Owena. Dostal nádherný míč od Rooneyho a postupoval docela sám na brankáře Valencie, ten však včas vybíhá a skluzem Owenovi znemožňuje zakončení.

Velká šance Valencie se zrodila v 24. minutě, kdy Joaquín poslal přihrávku na hranici pokutového území Michelovi, jeho tvrdá střela ale skončila na břevně.

V 31. minutě musel skvělý zákrok předvést Cesar, Micheal Owen se opět dokázal prosadit do šance, kdy nebyl dostatečně hlídán v pokutovém území. Jeho střela však nebyla tak dobře umístěná.

Celkově Owen v prvních 30 minutách ukazuje skvělý pohyb na hranici ofsajdu. Neustále sledoval dění a čekal na míč.

V 35. minutě po rohu Valencie se dostal k hlavičce Navarro, mířil však mimo. O pár okamžiků později se na druhé straně dostává ke střele Michael Carrick, jeho střela však letěla nad.

V 40. minutě se po centru Mathieho mohl dostat do velmi nebezpečné pozice Villa, ten však nedokázal zasáhnout míč. Chvíli před koncem prvního poločasu využil zaváhání obránců Valencie Tošič, který jim sebral míč a postupoval sám na brankáře, ten však opět včas a dobře vyběhl a šanci zlikvidoval. První půle tak skončila 0:0

V prvním poločase měli větší příležitosti ke skórování hráči United. Ve velmi dobrém světle se ukazoval Ritchie De Laet. Owen s Rooneym nedokázali proměnit své tutovky.

Do druhého poločasu Ferguson střídá: Kuszczak – Foster, Cleverley – Tošič a O’Shea – Evans.

Valencie prostřídala dokonce 10 hráčů, její nová sestava tak vypadá:

Cesar- Miguel, Maduro, Alexis, Carleto – Vicente, Banega, Marchena, Pablo – Silva, Miku

Ve 47. minutě se dostává k nebezpečné střele aktivní Valencia, kdy přešel přes dva hráče, César ho ale vychytal. Chvíli nato centroval Silva na Miku a náš gólman s obtížemi vyrazil.

V 50. minutě se dostal do další obrovské šance Owen, kdy šel opět sám na gólmana po přihrávce Fletchera. Obránce Valencie Alexis mu sice dýchal na záda, přesto měl Owen zakončit líp.

V 52. minutě se Manchester dostal do vedení. Antonio Valencia přesprintoval dva hráče, poslal nadýchaný centr a nehlídaný Rooney neměl problém umístit hlavičku mimo dosahu golmana Cesara.

V 56. minutě nebezpečně střílel Vicente, Kuszczak předvedl jistý zákrok. O chvíli později se hnal k bráně Valencia, byl zastaven, míč se však dostal k Owenovi, který v další obrovské šanci minul branku.

Poté měla Valencia problém, Carleto se zranil a na levého obránce si tak musel stoupnout náhradní brankář Moya.

V 63. minutě přišla další vlna střídání ze strany Manchesteru. Místo Carricka naskočil Gibson, místo Fletchera Anderson a vyměněna byla taky útočná dvojice, na hřiště se dostali Berbatov s Machedou.

V 67. minutě se po kombinaci s Hernandezem dostal ke střele Silva, Kuszczak si ale poradil na výbornou.

V 74. minutě opět centroval Valencia a po zmatcích obránců hostujícího týmu se k hlavičce dostal Macheda, který sklepl míč ke Cleverleymu, ten si se zakončením poradil. 2:0 pro United.

Darron Gibson zkusil vystřelit v 79. minutě. Jeho tvrdá střela bohužel skončila na břevně. Po této akci přišlo další střídání. Standing ovations si užil Antonio Valencia, místo kterého přišel na hřiště Nani.

V 87. minutě se po pravé straně uvolnil Nani, který poté zkusil štěstí přízemní střelou, César však byl připraven. O dvě minuty později opět střílel Nani, César míč pouze vyrazil a k dorážce se dostal Berbatov. Jeho gól však nebyl uznán kvůli ofsajdu. Moment nato opět střílel Gibson, brankář hostů se ale opět předvedl v tom nejlepším světle.

Následně se o korekci skóre pokusila Valencia, její snažení však obrana Red Devils bez problémů zastavila a rozhodčí pak ukončil zápas.

Mancheter předvádí postupem času stále lepší výkony, včera chyběla pouze větší přesnost v zakončení. Presing se od prvního zápasu na Asia Tour výrazně zlepšil, podobně jako celá křídelní hra. V dobrém světle se ukazují mladíci jako De Laet, Gibson, zlepšení prokázal Nani s Andersonem.

V dalším zápase se můžeme těšit na soupeře těžšího a to londýnskou Chelsea, se kterou se Manchester United utká v Community Shield.