Park Ji-sung se rozhodl upřednostnit Manchester před reprezentací

Křídelník Manchesteru United se tak rozhodl proto, že se chce pokusit ještě více upevnit své místo v základní sestavě anglického mistra

Park Ji-sung si chce především zasloužit nový kontrakt, který mu byl Manchesterem United v nedávné době nabídnut. 

Park se k týmu připojil později i před začátkem předsezónní přípravy, a to proto, že reprezentoval svoji zemi v rozhodujících zápasech o postup na MS 2010, které se uskuteční příští rok v Jihoafrické republice. 

I z tohoto důvodu by bylo pro Parka krajně nepříjemné, aby kromě začátku přípravy zmeškal i její závěr. Jižní Korea si totiž na 12. srpna naplánovala přátelské utkání s výběrem Paraguaye a Park v její nominaci na zápas samozřejmě nechyběl. 

„Chápu, že pro Parka je start nové sezóny v dresu Manchesteru velmi důležitý, a proto samozřejmě vyhovím jeho prosbě a jeho nominaci stáhnu,
“ uvedl trenér jihokorejské reprezentace Huh Jung-moo.

Přátelské utkání proti Paraguay se koná 12. srpna, přitom již 15. srpna startuje v Anglii nová sezóna a Park by tak zcela jistě zmeškal utkání proti Birminghamu a možná i utkání 2. kola proti Burnley. Svou roli by v tom jistě sehrál i časový posun a velká únava po namáhavém programu.

O tom, jak těžké je cestovat do Asie a zpět a odehrát tam zápasy se mohli přesvědčit i samotní hráči Manchesteru United, kteří se vrátili z asijského turné a navíc museli odehrát další dva zápasy v rámci Audi Cupu, který se uskutečnil v Mnichově. Po tomto velice náročném programu jim Sir Alex Ferguson udělil nekolikadenní volno, aby zregenerovali a nabrali síly do poslední fáze přípravy.

Je skvělé vidět, jak moc chtějí hráči Manchesteru United bojovat o místo v základní sestavě. Moc dobře si totiž uvědomují, že nemají v týmu Sira Alexe nic jistého, a že jen tvrdá dřina na trénincích jim přinese kýžené místo na hřišti. Od Parka je toto skvělý signál směrem k Siru Alexovi. Park v něm jen potvrzuje svou naprostou oddanost klubu a zároveň dává jasně najevo, jak moc vážně následující sezónu v dresu United bere.

Osobně se také domnívám, že je opravdu zbytečné, aby hráči z exotických zemí létali na reprezentační srazy, pokud se jedná pouze o nevýznamná přátelská utkání. Je třeba totiž vzít v úvahu dlouhé cestování, možná mezipřistání, náročný zápas, tiskové konference a samozřejmě také nezanedbatelný časový posun, který může s připraveností hráče leccos provést. 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.