José Mourinho: Chtěl bych být manažer United

Jose Mourinho by s radostí přijal šanci usednout na manažerské křeslo Manchesteru United, kdyby si ho vedení po odchodu Sira Alexe Fergusona vybralo.

Ve svých 67 letech Ferguson ví, že nemůže vést tým z Old Trafford do nekonečna, přestože je stále zdravý a nemá zájem skončit se svou prací, kterou dělá 23 let. 

Šéf exekutivy David Gill ví, že najít vhodného nástupce bude dozajista nejtěžší věc, se kterou se bude muset vypořádat. Obzvlášť s ohledem na neuvěřitelný úspěch, kterého Ferguson dokázal ve své éře s Red Devils dosáhnout. 

Jméno portugalského kouče je s zmiňováno velmi často už od jeho odchodu z Chelsea. José Mourinho má nepochybně charisma, které jedna z nejprestižnějších prací ve světovém fotbale vyžaduje. Zároveň je nepravděpodobné, že by byl zaskočen, nebo že by odmítl nahradit nejúspěšnějšího britského manažera všech dob. 

A přestože zatím uvádí, že je soustředěný jenom na prolomení 54letého čekání Interu na evropský pohár, také řekl, že vábnička v podobě možného návratu do Anglie v pozici manažera současného mistra Premier League bude pravděpodobně neodmítnutelná. 

„Budu přemýšlet o odchodu do Manchesteru United, ale United musí napřed zvážit, zda chtějí, abych nahradil Sira Alexe Fergusona, pokud budou souhlasit, pak budu souhlasit samozřejmě také,“ uvedl pro Daily Mirror. 

„Mám rád Anglii, protože tam jsou fanoušci velmi vášniví a dokáží ze zápasu udělat báječnou událost se skvělou atmosférou.“ 

Mourinho se také vyjádřil k Chelsea: 

„Měl jsem spoustu rozhovorů v Chelsea ještě předtím, než jsme se rozešli. Bylo to pro mě obtížné, protože jsme se všichni navzájem respektovali. Nakonec byl náš rozchod pro všechny nejlepší.“ 

„Od doby, co jsem odešel jsme se stal opět mistrem, ale oni ne. Já pokračuji ve výhrách, oni ne.“

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.