Live: Manchester United – Hangzhou Greentown 8:2

Své putování po Asii hráči United zakončí posledním zápasem letošní Tour proti aktuálně 10. týmu čínské Super League. AKTUALIZOVÁNO

Manchester  United nenašel přemožitele ani ve třetím utkání  letní přípravy a nyní se chystají, poté co je ani Velká čínská zeď nezastavila, vydrancovat Čínu jako před staletími mongolští nájezníci. Útočníci si rozdělili prozatímních 8 vstřelených branek rovnoměrně mezi sebe, když po dvou brankách mají na kontě Rooney, Owen a Macheda a jednu vstřelil Dimitar Berbatov. Tím se nám poněkud zamotává naše anketa „Který útočník vstřelí na turné nejvíce branek“, jelikož před posledním zápasem není nic rozhodnuto a vyhrát může klidně kdokoliv.

 Město:

Naposledy si představíme město,  které se nachází 180 km jihovýchodně od Šanghaje. Město leží v deltě řeky Yangtze a je hlavním městem provincie Zhejiang. Má 6,5 milionu obyvatel a 11 milionů s okolními aglomeracemi. Hangzhou byl vybrán za hlavní město v roce 1123 dynastií Song a zůstal jím až do invaze Mongolů roku 1276. Poté město sloužilo jako sídlo britské armády, bylo centrem obchodu a zábavy. Dokonce ho údajně navštívil i Marco Polo v 13.století na své plavbě okolo světa. V roce 1861 město obsadil generál Li Xiucheng a v roce 1949 se násilně dostalo pod komunistický režim vpádem čínské lidové armády. Hangzhou se nachází ve východní Číně provincie Zheijang a leží tedy v subtropickém podnebí. Průměrné nynější teploty okolo 30° a město často trpí přívalovými monzunovými dešti nebo dokonce tajfuny. Kdo zná aspoň trochu čínskou kulturu a památky a líbí se mu, v Hangzhou by si určitě přišel na své. Toto město je totiž považováno za jedno z nejkrásnějších v Číně. Nachází se zde například kostel Wang Yue, který byl postaven na počest generála Yue Fei v roce 1221, jenž byl zabit v důsledku politické perzekuce. Dále se zde nachází chrám Lingein, který je považován za nejstarší buddhistickou stavbu v městě.

 

 

 Stadion:

Dragon Stadium se nachází ve sportovním komplexu Zhejiang Huanglong Sports Center. Byl vystavěn v letech 1997-2003 a má kapacitu 51 000 míst. Slouží zejména pro fotbalové zápasy domácího týmu Hangzhou Greentown, ale jelikož se okolo hřiště nachází atletická dráha, je využitelný i pro atletické mítinky. V komplexu jsou potom samozřejmostí zázemí pro tenis, potápění, gymnastiku, ale také pro hotel nebo tiskové středisko. Na tomto stadionu se také hrál zápas MS žen v roce 2007, a sice šlo o semifinále mezi Brazílií a USA.

 

 

Zápas:

Pro Manchester už nepokračuje turné tak idylicky jako v Malajsii, jelikož ještě před zápasem s FC Soul musel tým díky lehčímu zranění opustit kapitán Gary Neville. Na soupisce se ale nachází stále stejný počet hráčů, jelikož ve středu se připojil k týmu Park. V pátek také nastoupil a předvedl dobrý výkon před domácími diváky. Fergie také během 3 zápasů vyzkoušel 3 různé sestavy, vyzkoušel všechny možní kombinace útočných dvojic. Nutno ale podotknout, že všichni útočníci si vedli skvěle, o čemž svědčí vyrovnané statistiky, proto to Sir Alex nebude mít s nasazováním útočníků lehké a možná už nedělní zápas nám odkryje možné útočné duo, s jakým odehrajeme AUDI Cup.

Tým Hangzhou Greentown pod trenérem Zhou Suianem nepředvádí bůhví jaké výkony a po dosavadním odehraném 15. kole má na kontě 20 bodů a patří mu 10. příčka. V Číně se podobně jako v Koreji hraje stylem jaro-podzim, soutěž končí 31.října, kdy bude znám mistr tamní Super League. Aktuální 10.místo ale nemusí být pro našeho soupeře žádným problémem, protože na čtvrtou příčku, zaručující postup do asijské obdoby Ligy Mistrů, ztrácí pouhé 4 body. I z tohoto pohledu lze tedy vyčíst, jak je Čínská liga vyrovnaná.Mimochodem na první místo ztrácí Hangzhou 7 bodů. Nejlepší střelec týmu, brazilec Valdo, má na kontě 6 branek a o 2 góly zaostává za nejlepším střelcem ligy. Klub Hangzhou Greentown je týmem velice mladým. Byl založen teprve na začátku roku 1998 a od roku 1999 hraje čínskou ligu. V ní téměř každý rok měnil názvy jako například Zhejiang Greentown, Zhejiang Sanhua Greentown nebo Zhejiang Bebei Greentown, ale od roku 2007 hraje pod stálým názvem Hangzhou Greentown. Na významnější úspěch ale tento klub teprve čeká. Nejlepším umístěním pro ně bylo 2.místo v lize v roce 2006, ostatní ročníky ale koketuje spíše s neúspěchy a umísťuje se pravidelně ve spodní polovině tabulky. Největší úspěch tento klub tedy zaznamenal na mládežnické úrovni, když mladíci do 15 let vyhráli v roce 2008 Nike Cup.

 

Souhrnné info:

Manchester United – Hangzhou Greentown

Datum 26.7.2009

Čas: 14:00 SEČ

Místo: Dragon Stadium

Jak sledovat: www.atdhe.net

                      www.rojadirecta.com

                      http://myp2p.eu/broadcast.php?matchid=43699&part=sports

                      http://www.justin.tv/gio46_7/popout

 Sestavy:

Manchester United: Sar- Evra, Evans, Ferdinand, Fabio- Tošič, Fletcher, Scholes, Nani- Owen, Berbatov

Hangzhou: Jiang Bo- Feng Bo, Chang Lim, Warbanov, Wu Welchoo- Yan Song, Zhang Ye, Ma Cheng, Cai Chuchuang- Valdo, Francisco

Branky:  25´, 40´Owen, 31´Berbatov, 33´Tošič, 50´Nani, 63´, 70´, 89´Giggs – 78´Hongyou, 90´ Otto

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.