Sir Alex předpovídá Fosterovu budoucnost

Sir Alex Ferguson je si 100% jistý, že bránu Anglie bude v Jižní Africe hájit jeho svěřenec. Ben Foster

Mladý gólman United nastoupil zatím v reprezentačním dresu pod Fabiem Capellem pouze jednou. A to v březnovém přípravném zápase se Slovenskem, kdy odchytal jeden poločas.

Na svůj svou kartu startů si v minulém měsíci mohl přidat další záznamy, ale jelikož se zranil, nemohl odchytat kvalifikační zápasy proti reprezentacím Kazachstánu a Andorry. V tomto období byl totiž zraněn také David James a Benovy šance na dres Albionu tak byly velmi vysoké.

To je však u Fostera již obehraná písnička. I během svého působení ve Watfordu se mu nevyhýbala zranění, která rozhodujícím způsobem brzdila jeho slibně nastartovanou kariéru.

I přes obsáhlý seznam zranění však Ferguson neztrácí víru ve schopnosti svého mladého svěřence.
Už několikrát se totiž v minulosti vyjádřil, že je jen otázkou času, kdy se Foster stane anglickou jedničkou. Nyní je již prý jen krůček od toho, aby z pozice jedničky Capellova výběru vypudil Davida Jamese, gólmana Portsmouthu. 

„Ben Foster bude v Jižní Africe příští léto anglickou jedničkou. Vůbec o tom nepochybuji,“ řekl v rozhovoru manažer Red Devils.

„Jeho kvality jsou o stupeň lepší než u ostatních anglických brankářů.“

„Má skvělé přednosti. Je bleskově rychlý, výborně pracuje s míčem a nebojí se žádného souboje. Patří do jednoho pytle s nejlepšími brankáři světa.“

Jak však boss připouští, Ben potřebuje štěstí, aby se mu vyhýbala všechna zranění.

K tomu, aby přesvědčil všechny pochybovače i Fabia Capella o svých přednostech, bude mít Foster příležitost zřejmě již zítra odpoledne, kdy se postaví do brány Manchesteru United proti čínskému celku Hangzhou Greentown. V minulém zápase proti FC Soul totiž zůstal jen na lavičce náhradníků, dá se tak předpokládat jeho přítomnost na hřišti v rámci posledního utkání, které Manchester United odehraje v rámci turné po Asii.

„Budu ho bedlivě sledovat. Ben má dobré šance prosadit se v anglickém národním týmu, a proto mu chci i já dát šanci ukázat, že na to skutečně má.“

„Nechci mu vzít šanci zahrát si v Jižní Africe, a proto plánuji dát mu v této sezóně dostatek příležitostí k tomu, aby Capella přesvědčil o svých kvalitách. Pokud totiž zůstane zdravý, bude jedničkou Anglie v Jižní Africe,“
zopakoval manažer Manchesteru United.

Ferguson se tak zřejmě pomalu připravuje také na odchod Edwina vad der Sara do fotbalového důchodu. Edwina totiž čeká s největší pravděpodobností poslední sezóna na Old Trafford. 

Fergusonova slova nicméně nejsou dobrou zprávou pro Tomasze Kuszczaka, který bude v této sezóně plnit úlohu brankářské trojky za duem van der Sar – Foster. 

„Tomasz si zaslouží víc, než jsme mu schopni nabídnout. Trénuje do úmoru kostí a jeho snaha je opravdu enormní. Je to velmi složitá situace jak pro mě, tak hlavně pro Tomasze. Naneštěstí je z některých důvodů opomíjen také v dresu polské reprezentace. Já osobně nevím proč, ale je tomu tak. A i to je pro Tomasze velmi špatné. Pokusím se mu však dát alespoň několik příležitostí, aby všem dokázal, jak dobrým brankářem je,“ uzavřel manažer Manchesteru United.

 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.