Sir Alex Ferguson si od Michaela Owena představuje v této sezóně 15 gólů

Sir Alex Ferguson vytyčil nové útočné akvizici Manchesteru United, Michaelu Owenovi, jasný cíl. Vstřelit v první sezóně v dresu Rudých ďáblů minimálně 15 gólů

Příchod Michaela Owena byl jistě nejpřekvapivějším letním tahem Sira Alexe Fergusona a na Owenovi teď je, aby všem dokázal, že je schopen společně s ostatními novými akvizicemi zalepit velkou díru, která vznikla po odchodu velkých opor týmu, Cristiana Ronalda a Carlose Teveze.

Zpočátku byl Owenův příchod na Old Trafford vnímán dosti netečně. A to jak fanoušky, tak odbornou fotbalovou veřejností. Poté však, co se dokázal gólově prosadit ve dvou ze tří zápasů turné po Asii, zaujal pozornost a vyslal jasný signál, že je s ním třeba počítat. Ve všech odehraných zápasech vypadal Michael velmi dobře, byl svěží, běhal a bylo na něm jasně vidět, jak moc se hrou baví. To jsme během jeho působení v Newcastlu příliš nevídali. 

I z tohoto důvodu Sir Alex Ferguson předpokládá, že Owen bude moci odehrát minimálně 25 zápasů za sezónu. A v případě, že se Michael na toto číslo dostane, nevidí boss žádný důvod, proč by nemohl vstřelit 15 gólů. 

„Michael vstřelil již dvě branky a já nevidím důvod, proč by tyto góly měly být jeho posledními,“ uvedl manažer Rudých ďáblů. „Když se podíváte na jeho statistiky z minulých let, a to i na ty z Newcastlu, zjistíte, že jeho průměr je zhruba jedna vstřelená branka ve dvou zápasech.“

„Podle mého názoru je schopen se na této úrovni udržet i v následující sezóně. Pokud pode mnou odehraje alespoň 25 zápasů, 15 gólů by pro něj nemělo představovat vážnější problém.“ 

Ferguson promluvil také o zítřejším dalším přípravném zápase v rámci turné po Asii, a to s čínským celkem Hangzhou Greentown, které se odehraje na Dragon Stadium. Toto utkání ukončí další úspěšné turné Manchesteru United po Asii, které opět dokázalo, jak populární Manchester United v těchto končinách světa je.

Reakce fanoušků v Jižní Koreji na jejich modlu, Park Ji-sunga, byly neuvěřitelné. V tomto směru nedošlo ani v Číně ke změně. Všude, kde se hráči objeví, jsou provázeni křikem mnoha fanoušků, kteří zběsile reagují na každý veřejný projev svých idolů.

Sir Alex Ferguson se také vyjádřil k možnosti angažovat některého z čínských hráčů. Jak však uvedl, po nákupu útočníka Dong Fangzhou, který však v klubu dlouho nevydržel a v roce 2008 ho opustil, se nákup dalšího Číňana nezdá být příliš reálným. 

„United samozřejmě hledají fotbalové talenty po celém světě. Nejinak tomu bylo také v případě Donga, kterého jsem na Old Trafford moc chtěl. Naneštěstí se nedokázal prosadit a správně se adaptovat na anglický fotbal tak, jak jsme předpokládali. To samozřejmě neznamená, že pokud se objeví další hráč s potenciálem k tomu, aby hrál za Manchester, že ho nezkusíme přivést. Naše práce tímto směrem samozřejmě nebude přerušena."

 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.