Je Federico Macheda připraven pravidelně nastupovat za první tým United?

K tomuto krátkému zamyšlení mě přiměl rozhovor se Sirem Alexem Fergusonem, ve kterém se náš boss vyjádřil k dalšímu působení Federica Machedy v týmu United.

Dnes odpoledne se mladý italský striker dokázal znovu gólově prosadit, tentokráte proti vedoucímu týmu korejské ligy, FC Soul. Mnozí jsou výkony mladého útočníka na turné po Asii nadšeni, k těmto lidem patří také boss Manchesteru United, Alex Ferguson.

Ten na adresu stále ještě sedmnáctiletého mladíka poznamenal: „Gól, který Federico dnes vstřelil, byl excelentní. Ten chlapec má reálnou šanci, že se natrvalo prosadí již v této sezóně do prvního týmu United. Jeho pohyb po hřišti je velmi dobrý, a to, jak se dokáže dostat za záda posledního obránce je prostě skvělé. Dnes to také dokázal. Je ohromující sledovat, jak se naši útočníci gólově prosazují. Ať už je to Federico, nebo Wayne Rooney, Michael Owen a nebo dnes se prosadivší Dimitar Berbatov. Hlavními útočníky jsou Rooney, Owen a Berbatov, ale pokud bude Macheda pokračovat ve svém vývoji směrem, který nastoupil, dá mi do rukou velkou výhodu. Budu pak mít v týmu 4 skvělé útočníky, a to bude pro celý Manchester United velká výhoda."

Můj osobní názor na mladého Machedu je vesměs pozitivní. Moc dobře si pamatuji, jaký poprask vznikl kolem jeho osoby poté, co rozhodl domácí zápas United proti Aston Ville a tím velice přiblížil tým z Old Trafford k zisku titulu. Ač poté přidal další ligový gól, velké množství jeho kritiků, přiznejme si, i z našich řad, tvrdilo, že Machedovi góly byly víceméně dílem náhody, a že on sám nemá ještě týmu United svou herní kvalitou co nabídnout.

V letošním předsezónním turné po Asii však Federico dokazuje, že jeho progres je opravdu obdivuhodný a on je na nejlepší cestě stát se mladou hvězdou, která bude pro United rozhodovat i velmi složitá a důležitá utkání. 

Jeho skvělé fyzické dispozice, fyzička, solidní technika, střela i rychlost ho skutečně opravňují k tomu,aby v této sezóně pomýšlel na místo útočníka, který nebude na lavičce United vysedávat do počtu, ale bude moci plnit podobné úlohy, které byly v minulé sezóně svěřeny Carlosi Tevezovi. Outo úlohou by podle mě měla být pozice střídajícího útočného esa. Tevez se s touto pozicí střídajícího hráče nedokázal smířit, myslím si však, že mladý Federico bude za takovouto šanci vděčen a bude na sobě tvrdě pracovat, což mi dává naději, že dosáhne v dresu Manchesteru mnohem větších úspěchů, než jak tomu bylo u Teveze.

Myslím si, že Federico se od ostatních vrstevníků, po boku kterých nastupoval v minulé sezóně v „B“ týmu United liší tím, že mu nechybí potřebné sebevědomí, které je schopen na hřišti skvěle prodat. To je plus, které ke svým fotbalovým dovednostem dokáže přidat. Čert vem jeho pokažené přihrávky, nepodařená zpracování a další drobné nedostatky, kterých se občas dopustí. V 17 letech se není čemu divit, a těchto drobných chyb se dopouští i mnohem zkušenější hráči. Pro mě je důležité, že Federico ve svém dorosteneckém věku je schopen vstřelit gól prakticky jakémukoli světovému týmu. A v tom je jeho síla. On je především zakončovatelem, ne tím, který by měl vymýšlet nejrůznější útočné variace Rudých ďáblů. A jako takový se začíná jevit velmi, velmi pozitivně. Doufám, že jeho vývoj není ukončen a on nám v následujících sezónách ukáže, jak skvělým tahem Sira Alexe Fergusona jeho angažování bylo.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.