Rozhovor: Zoran Tošič

Zoran Tošič poskytl exkluzivní rozhovor pro MUTV během turné Manchesteru United po Asii

Poté, co zamířil Zoran Tošič z Partizanu Bělehrad do Manchesteru United, užil si prchlivé okamžiky v dresu prvního týmu. 

Poté, co si Zoran odbyl vítězný debut proti Tottenhamu v rámci FA Cupu, pokračoval ve slušných výkonech a nastoupil také v utkáních proti WBA a Hull City. Poté se však s působením v „A“ musel rozloučit a větší zbytek sezóny strávil v rezervním týmu United.

Nyní, během turné Manchesteru po Asii poskytl pro MUTV rozhovor, ve kterém se rozpovídal o životě na Old Trafford a také o svých ambicích pro nadcházející sezónu.

Zorane, jak si užíváš své působení na Old Trafford?

Jsem velmi šťastný, že můžu hrát za klub jakým je Manchester United. Snažím se na sobě stále pracovat, abych byl jeho platnou součástí. Věřím, že v následujících zápasech předsezónní přípravy se dokážu prosadit a ukázat, co všechno ve mně je.

V minulé sezóně jsme tě mohli velmi často vídat hrát za rezervní tým. Jaké to pro tebe bylo?

Pro mě je hlavně důležité hrát. Za posledních 6 měsíců jsem za první tým neměl šanci odehrát příliš mnoho zápasů. Pokud bych jen trénoval, nebylo by to dobré. Musím hrát. Jsem rád za šanci, kterou jsem dostal v rezervě, protože to je dobrá příležitost, jak se udržet ve fyzické kondici a neztratit herní rytmus. Zároveň jsem neustále připraven naskočit do zápasu v prvním týmu United.

Kdybys měl srovnat anglický fotbal s tím srbským. Jaká by byla tvoje odpověď?

Je to veliká změna. Úplně jiný fotbal. První zápasy pro mě byly velmi těžké. V Anglii musíte být skvěle fyzicky připraven. Jiné je vlastně všechno. Pro mě je to však již normální. Zvykl jsem si zde velmi rychle. Myslím si, že anglická liga je nejkvalitnější soutěží světa, nebo, lépe řečeno, nejtěžší.

Co jsi musel udělat pro to, aby ses adaptoval na anglický fotbal?

Musel jsem zapracovat na své fyzičce. Co se týká herní fáze, musel jsem naprosto změnit své herní návyky. Musel jsem přitvrdit ve všech aspektech své hry. Jinak to ani nešlo. Hodně času jsem strávil v posilovně. Myslím si, že na start nové sezóny jsem dobře připraven. Doufám, že si zahraji víc.

Kdo ti nejvíc pomohl, když jsi přišel do klubu?

Samozřejmě Nemanja Vidic. Znal jsem ho již z národního týmu. Objasnil mi, jak to tady funguje, jaká je vize týmu, jak se mám chovat na hřišti i mimo něj. Strávil se mnou hodně času a pomohl mi úplně se vším. Ale nejen on, všichni moji noví spoluhráči se ke mně od začátku chovali velmi dobře.

Jaké to je, hrát za první tým?

Pamatuji se na den, kdy jsem si odbyl svůj debut v prvním týmu United. Byl to pro mě velký den. Tomuto klubu fandím od té doby, kdy jsem poprvé kopl do balónu. A najednou jsem za něj nastoupil. Sledovalo mě 75 000 fanoušků a celé to bylo úžasné. Nikdy na ten den nezapomenu, byl to nejdůležitější den mého života. 

Jaké to je, cestovat přes celou zeměkouli do Asie a hrát zde?

Toto je moje první předsezónní turné. A doufám, že ne poslední. Je zde velké vedro, takže zápasy i tréninky jsou velmi náročné. Trénujeme tvrdě, i když je to v tomto vedru velmi obtížné. Ale myslím si, že nám to může jedině prospět. Tvrdá předsezónní příprava nás skvěle připraví na start nové sezóny.

Jaké jsou tvé cíle pro nadcházející sezónu?

Pokusím se ze sebe vydat jen to nejlepší. Jak při trénincích, tak v každém zápase, ve kterém dostanu příležitost. Doufám, že ji dostanu a chytím pevně za pačesy. Nepřemýšlím nad tím, kolik zápasů bych chtěl odehrát. Myslím na to, že musím tvrdě trénovat a čekat na každou příležitost, která mi bude dána.

Ze sledování tvých výkonů v „B“ týmu víme, že jsi velmi rychlý a skvěle technicky vybavený. Jak bys ty zhodnotil klady své hry?

Hra v rezervě je úplně jiná než v „A“ týmu. V rezervě máš více prostoru a hra je plynulejší, volnější. Premier League je o mnoho rychlejší a tvrdší. Není zde tolik prostoru pro kličky a další technické parády. Namísto toho je třeba dát balón rychle od nohy, zrychlit hru. To se musím naučit. Potom se třeba najde čas i na technické parádičky.

Je o tobě známo, že jsi velmi dobrým exekutorem přímých kopů? Kdybys dostal příležitost v prvním týmu, myslíš si, že by se z tebe stal nový Ronaldo?

Samozřejmě bych velmi rád dosáhl jeho mistrovství v zahrávání těchto situací. Ale to by mě museli nejprve nechat…Zahrávání přímých kopů trénuji každý den. A musím říct, že mi to celkem jde.

Jaký je tvůj pohled na Michaela Owena?

Michaela sleduji od doby, kdy jsem byl dítě. Velmi dobře si pamatuji jeho gól v dresu anglické reprezentace, který vstřelil Argentině před deseti lety. Jsem velmi rád, že mohu nastupovat po jeho boku. Michaelovi fandím a myslím si, že je skvělé, že se mu podařilo skórovat hned v jeho prvních zápasech za United. Doufám, že se mi to také brzy povede. 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.