Review: FC Seoul 2:3 United

Červení diabli dnes nastúpili vo svojom treťom zápase na svojom turné v Ázii. V zápase proti klubu FC Seoul dokázali vyhrať v pomere 2:3.

Pred vypredaným 64 tisícovým hľadiskom sa na strane Manchestru United gólovo presadili Wayne Rooney, Federico Macheda a Dimitar Berbatov. Fanúšikovia domáceho tímu čakali na svojho národného hrdinu Park Ji Sunga, ktorý zápas začal na lavičke náhradníkov.

Zápas sa začal v rýchlom tempe a domáci tím svojou aktívnou hrou ukazoval, že sa nechce jednoznačne poddať anglickému majstrovi. Svojou aktívnou hrou zahusťovali priestor v strede ihriska a narúšali rozohrávku červených diablov. V dobrom svetle sa na ľavej strane ukazoval sebavedomý len 17-ročný Federico Macheda, ktorý vytvoril krásnu nahrávku na Ryana Giggsa, ale ten nedokázal svoju šancu premeniť na úvodný gól zápasu. Sir Alex Ferguson označil Machedu za budúceho veľkého hrdinu diablov. Na druhej strane však Tomasz Kuszczak nestačil reagovať na efektnú rýchly strelu Dejana Dajmanovica a Seoul viedol 1:0. Celému gólu predchádzala krásna akcia ukončená presným centrom a ešte krajším gólov končiaceho v sieti Manchestru United. Klub z Old Trafford však držal loptu na svojich kopačkách a v strede ihriska bojoval o každú loptu neúnavný Anderson s Fletcherom. O osem minút sa však vysunul pravý obranca diablov O´shea a skvelým presným centrom našiel hlavu Wayna Rooneyho, ktorý hlavičkou vyrovnal na 1:1! Hra sa presúvala z jednej strany na druhú a pre Manchester United to bol skvelý zápas na získanie potrebnej fyzickej kondícii. Pred koncom prvého polčasu sa však ešte predviedol krásnou individuálnou akciou znova Dajmanovic, ktorý prešiel cez Wesa Browna a s Kuszczakovi nedal najmenšiu šancu. Krásnym oblúkom poslal domáci tím do vedenia 2:1! Pre Manchester United to bol určite zatiaľ najťažší zápas na Asia Tour 2009, pretože domáci tím hral aktívnou pressingovou hrou. V polčase vystriedal Tomasza Kuszczaka skúsený gólman Edwin Van der Sar. Darrena Fletchera zase vystriedal mladý Darron Gibson. Diabli začali hrať na vyššie obrátky a držali loptu na svojich kopačkách. V strede ihriska zásoboval útok diablov Carrick s Andersonom. Znova sa však ukázal Wayne Rooney a krásnou nahrávkou našiel Federica Machedu, ktorý znova ukázal svoj veľký talent a po krásnom spracovaní a uvoľnení vyrovnal na 2:2! Potom prišlo hromadné striedanie keď hraciu plochu opustili Wayne Rooney, Ryan Giggs a Anderson. Na ich miesto prišli Dimitar Berbatov, Paul Scholes a Luis Nani. Tieto striedania priniesli so sebou výrazné zmeny a zvyšok zápasu sa hral pod taktovkou Manchestru United. Peknou krídelnou hrou sa krásne prezentoval mladý Darron Gibson a v 65. minúte krásny centrom našiel Berbatova, ktorý poslal presnou hlavičkou diablov do vedenia. Tak otočili hráča United zápas a opäť preukázali bojovnosť, odhodlanosť a skvelý výkon! V 74. minúte nastali na štadióne obrovské fanúšikovské ovácie, pretože na hraciu plochu bol pripravený nastúpiť Park Ji Sung, ktorý striedal Michaela Carricka. Rodený ázijský hráč si počínal veľmi dobre a divákov zabavil efektnými kľučkami či rýchlymi prienikmi cez svojich protihráčov. Fanatické publikum skandovalo jeho meno a silno dali najavo, že si hlboko vážia svojho futbalového národného hrdinu, ktorý je tu vzorom pre mnohých ľudí. Neskôr mal obrovskú šancu Paul Scholes, ktorého krásnou nahrávkou našiel práve Park, ale svojou silnou strelou trafil len brvno súperovej bránky. Zápas sa nakoniec skončil výsledkom 2:3 a diabli oslavovali svoju tretiu výhru na svojom prípravnom turné.

Zostava Manchestru United: Kuszczak (Van der Sar 46); O’Shea, Ferdinand, Brown, Evra (Fabio 74); Fletcher (Gibson 46), Anderson (Nani 61), Carrick (Park 74), Giggs (Scholes 61); Rooney (Berbatov 61), Macheda (Owen 61).

Nestriedali týto hráči: Evans, Tošić.