Skvělý tah Manchesteru United a Michaela Owena

To, že Sir Alex Ferguson angažoval do svého týmu Michaela Owena znamená nejen plus pro klub, ale také pro samotného hráče. Navíc je příchod zkušeného útočníka také historickou zvláštností.

To řekl Phil Chisnall, poslední hráč v historii, který přestoupil na přímé trase Manchester – Liverpool nebo naopak. Tento útočník přestoupil z Manchesteru do Liverpoolu za 25 000 liber v roce 1964, a od té doby žádný jiný hráč nezamířil jedním ani druhým směrem. 

Až příchod Michaela Owena znamenal změnu. Michael sice nepřestoupil přímo z Liverpooli do Manchesteru, ale přesto jeho příchod na Old Trafford z Newcastlu vzbudil vlnu ohlasů. Velmi často zaznívala slova jako loajalita a věrnost. Tyto hlasy samozřejmě upozorňovali na to, že Michael jako bývalý hráč Liverpoolu dal svůj podpis Manchesteru a stal se tak vlastně v očích některých lidí zrádcem. 

Phil Chisnall má však jasno: „Je to skvělý obchod. Michael měl sice četné zdravotní problémy, ale to neznamená, že se z něj za jeho pobytu v St. James Parku stal špatný hráč. Kdyby se byl býval do Newcastlu někdy dostal George Best, musel by také hodně bojovat, aby si udržel svou výkonnost.“

Owen prokázal své kvality a vrozené sklony střelce už ve dvou předsezónních zápasech proti výběru Malajsie. A Chisnall věří, že Michael Owen může na Old Trafford znovu ukázat, že je forwardem světové extratřídy.

„United do svého týmu získali rozeného střelce, jednoho z nejlepších na světě. Navíc za něj nemuseli platit ani penny. Na druhou stranu, i pro Michaela znamená příchod na Old Trafford samá pozitiva. Zkrátka, obě strany mohou ze stávající situace jen a jen profitovat."

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.