Preview: Manchester United – FC Soul

Po dvojzápase s týmem Malaysia XI se hráči United přesunuli do Jižní Koreje, aby zde pokračovali, nyní už zcela podle plánu, v Asijském turné.

Neplánovaný dvojzápas s Malajci je za námi. V obou zápasech se United podařilo zvítězit i přesto, že do obou zápasů vyběhly úplně rozdílné jedenáctky. V obou utkáních se gólově prosadila nová akvizice Manchesteru Michael Owen, po brance přidali Rooney, Nani a mladíček Macheda. V konečném zúčtování tedy Manchester vyhrál 5:2, pokud se to tak dá napsat. Obě branky padly po chybách brankářů. Nejprve Edwin sledoval asiatky na tribuně a poté si Ben málem utrhl nohu když netrefil malou domů od Ria Ferdinanda. Toto vše je už ale za námi a můžeme se společně přesunout do země na jihu Korejského poloostrova, kde se dalším vyzyvatelem nejlepšího týmu na světě stane momentálně vedoucí celek korejské K-League FC Soul.

 Město:

Stejně jako tomu bylo v prvním případě, si nejdříve představíme město, ve kterém se hráči a funkcionáři momentálně nachází. Soul je hlavním městem Jižní Koreje, má více než 10 milionů obyvatel a patří mezi největší města na Zemi. Nachází se pouze 50km od hranic s KLDR, od tzv. demilitarizované zóny. V okolí Soulu, které se nazývá „Velký Soul“ žije dokonce více než 23 milionů obyvatel, což z něj dělá druhou největší metropoli na světě. Tušíte správně- první je Tokyo. Obyvatelé Soulu a přilehlého okolí tvoří čtvrtinu obyvatel v zemi. Soul se nachází v nadmořské výšce 80 m.n.m., přičemž nejvyšší bod města leží ve výšce 836 m.n.m. Z toho je patrná rozmanitost krajiny, ve které se město nachází. Co se týká podnebí, tak hráče nečeká oproti vedrům z Malajsie žádná změna, průměrná teplota v Soulu se nyní pohybuje okolo 30°. Úhrn srážek v tomto období je v Koreji vůbec největší a dosahuje 369 mm, čili v tomto směru si dokonce pohorší. Korea se dokonce nachází v podnebí, které je typické pro monzunové oblasti. Zajímavost na okraj- Soul se nedá napsat v jazyku hanža, což jsou v podstatě čínské znaky, dá se pouze vyslovit. Soul je také vyhledávaným turistickým místem a je také cílem přistěhovalců z Číny a Japonska. Soul se přesto řadí k městům s nejnižší kriminalitou na světě! Nejrozšířenějším náboženstvím je zde buddhismus a možná trochu překvapivě křesťanství. V Soulu se také konaly Olympijské hry v roce 1988 a v roce 2002 byl jedním z 24 míst, kde se konalo 17. Mistrovství světa ve fotbale. Pro tento účel byl vystavěn stadion Seoul World Cup Stadium.

 

 

Stadion:

Tímto se dostáváme k představení stadionu, který nese název, jak už bylo zmíněno, Seoul World Cup Stadium. V korejštině nese název Sang-am Stadium což je jakýsi nick pro tento stadion. Své domácí zápasy na něm od roku 2004 hraje tým FC Soul, který bude naším soupeřem. Stadion byl dostavěn v roce 2001, rok před nadcházejícím mistrovstvím světa, ale až o 3 roky později, jak bylo před chvílí řečeno, zde našli útočiště hráči FC Soul. Má kapacitu 68,476 míst a jeho výstavba stála 200 milionů amerických dolarů. Hrály se zde 3 zápasy mistrovství světa- zahajovací zápas Francie se Senegalem, zápas Turecka s Čínou a také semifinále mistrovství, ve kterém Jižní Korea prohrála s Německem.

 

Zápas:

Nominace na utkání je všem důvěrně známá a jenom pro pořádek ji zopakuji. Tak tedy: Edwin van der Sar, Tomasz Kuszczak, Ben Foster; Jonny Evans, Patrice Evra, Rio Ferdinand, Gary Neville, Wes Brown, John O’Shea, Fabio da Silva; Nani, Zoran Tošič, Darren Fletcher, Anderson, Darron Gibson, Paul Scholes, Michael Carrick, Ryan Giggs, Park; Michael Owen, Dimitar Berbatov, Federico Macheda a Wayne Rooney. Kdo soupisku četl podruhé a četl ji pozorně, tak si všiml, že je doplněna o Parka. Tento jihokorejský reprezentant neodcestoval s týmem hned na záčátku turné vinou lehčího zranění, nicméně nyní už je v pořádku a ke zbytku mužstva se připojí ve středu, kdy Manchester odlétá do Soulu. Stihne tedy alespoň závěr turné a možná se již v pátek představí v základní sestavě před domácím publikem země, z které pochází. Z tábora United navíc nejsou hlášeny žádné zdravotní problémy kohokoliv, proto má Sir Alex mnoho možností, ale jelikož se nechal slyšet, že dá šanci všem, můžeme předpokládat sestavu opět zamotanou. Prostě takovou, která by nikoho ani nenapadla a jakou umí vymyslet jenom on.

Co se našeho soupeře týká, nečeká United vůbec jednoduchý zápas. FC Soul je momentálně vedoucí celek korejské K-League, když vede o 2 body před Jeonbuk Hyundai Motors. Sezona je v Koreji v plném proudu, jelikož se zde hraje stylem jaro-podzim, právě bylo odehráno 16. kolo z celkových 30 a svěřenci tureckého kouče Senola Gunese mají tedy velkou možnost po 24 letech opět vyhrát titul. Ten získali naposled v roce 1985 ještě pod názvem Lucky Goldstar Hwangso. Titul získal Soul nepřímo i v roce 2000, to ale díky kauze Lucky Goldstar, který ukončil svoji činnost v nejvyšší soutěži. Soutěž se totiž poté hrála v Anyangu, což je satelitní město Soulu. Tým nesl název Anyang Lucky Goldstar Cheetahs. FC Soul tedy hraje pod tímto názvem od roku 2003, kdy po skončení mistrovství světa našel útočiště na Soul WC Stadium. V tomto týmu hraje nespočet kvalitních fotbalistů. Ještě loňskou sezonu dres Soulu oblékal mimo jiné i dobře známý Kiki Musampa. Tento bývalý hráč Atletica Madrid hostoval 2 roky v Manchesteru City a mnozí z Vás si tohoto křídelního hráče pamatují. Nyní už v týmu není a hraje v nizozemské nejvyšší soutěži za Willem II. Přestupem léta z pohledu Soulu by se možná dal nazvat odchod Chung-Yong Leea, který minulý týden přestoupil do Boltonu za blíže nespecifikovanou částku. Budeme mít tedy možnost ho sledovat, jak si povede v Premier League. Upozornit bych chtěl ale zejména na současného nejlepšího střelce týmu a druhého nejlepšího kanonýra K-League Dejana Damjanoviče. Tento forvard z Černé Hory nastřílel v dosavadních 16 zápasech ligy 10 branek a má obrovský podíl na vedoucím postavení v tabulce. Jestli bude někdo ze Soulu znamenat nebezpečí, tak on je první na seznamu. Reprezentantů Jižní Koreje se v tomto týmu najde také požehnaně. Kim-Chi Woo, Kim-Jin Kyu, Ki Sung-Yong nebo kapitán Kim Chi-Gon. Navíc má Soul velice početné zastoupení reprezentantů z mládežnických kategorií v U20 a U23. I tato různorodost týmu, ve kterém se nachází mladí hráči doplnění zkušenými tahouny, má za náslesledek vedoucí postavení v Koreji. V tomto jsou si s United velice podobní.

 

Souhrnné info:

Manchester United – FC Soul

Datum: 24.7.2009

Čas: 13:00 SEČ

Místo: Seoul World Cup Stadium

Jak sledovat: www.atdhe.net

                      www.rojadirecta.com

                      http://myp2p.eu/broadcast.php?matchid=43683&part=sports

                      pozn.: konkrétní linky na uvedených odkazech budou k dispozici v pátek ráno

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.